Šumava

Zimní dovolená na Šumavě? Správná volba!

Šumava a český les patří mezi nejvyhledávanější turistické lokality. Najdete tu rozlehlé lesy, rašeliniště i ledovcová jezera. Pověstmi opředené Čertovo, ledovcové Černé či Plešné. Ráj pro samotáře, básníky a snílky. Ale i ty, kteří si jen chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta. Klid je tím, co na Šumavě můžete přímo krájet.

Dovolená na Šumavě navíc může být nezapomenutelná v každé sezoně, v létě i v zimě. Zatímco v létě se tu můžete na plno věnovat pěší turistice, v zimě se zase vyřádíte na tamních lyžařských sjezdovkách. Lákavé však pro mnohé je i obyčejné putování zimní krajinou, poslouchání křupajícího sněhu pod nohama a dýchání svěžího čerstvého vzduchu.

Kde se ubytovat?

Nabídka ubytování na Šumavě je naštěstí bohatá. Svou zimní dovolenou můžete strávit v Tlumačově, Kašperských horách, Nové Peci, Prachaticích, Domažlicích, Volarech, v Železné rudě, ale třeba i populární Modravě. V nabídce jsou penziony, hotely, farmy, chaty i apartmány, z nichž si každý vybere ubytovací zařízení, které mu bude po všech stránkách vyhovovat.

Dovolená v lůně krásné přírody

Kde byste rádi strávili svou dovolenou? Nerušeni v lůně panenské přírody, nebo v historickém centru nějakého šumavského města? Obě varianty jsou možné. Milovníci čisté šumavské přírody by svou pozornost měli zaměřit třeba na ubytování v Železné Rudě. Uprostřed nedotčené šumavské přírody je usazen například kouzelný penzion Azalka – Hofman.

Víkend v srdci historického města

Příznivcům tradic a historie lze doporučit třeba ubytování v Domažlicích. V tamním historickém centru se nachází jedinečný a pro romantický víkend přímo ideální penzion U Chodského Hradu.

Vybírejte podle hodnocení uživatelů

Možností, kde na Šumavě strávit nezapomenutelné chvilky, však je mnohem víc. Většinu českých i slovenských hotelů a penzionů zařízení sdružuje například portál Hotel.cz. Výběr ubytování na Hotel.cz je snadný a intuitivní. Pokud například toužíte po hotelu nejvyšší kvality, doporučujeme svou pozornost zaměřit na ty nejlépe hodnocené. V případě šumavských ubytovacích zařízení je na tom momentálně nejlépe penzion Brusinka v Mochtíně.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *