Jeseníky

Lyžařská dovolená v Jeseníkách

Častokrát jezdíme lyžovat raději na Slovensko či do Rakouska, kde mají vyšší hory a více sněhu. Přitom i v Česku máme krásné lyžařské lokality. Jednou z nich jsou bezpochyby Jeseníky, kde si na své přijdou milovníci běžeckého i sjezdového lyžování. Vždyť právě v Jeseníkách najdete nejvýše položené sjezdovky v ČR.

Skiareál Praděd je opravdu nejvýše položeným centrem lyžování v ČR. Nejvýše položené vleky a sjezdové tratě najdete na severních svazích Petrových kamenů (1235 až 1445 m n. m.), takže si buďte jistí, že tam budou skvělé podmínky pro lyžování i letos. Omrkněte penziony v Jeseníkách a naplánujte zimní dovolenou! Po náročném roku 2020 bude potřeba.

Na Praděd směrem od Karlovy Studánky

Směrem k Ovčárně a Pradědu se můžete vydat ze dvou stran. Jednou možností je východ, tedy od Karlovy Studánky a Malé Morávky. Konkrétně v Malé Morávce najdete krásné středisko Ski Aréna Karlov, kde mají více než 12 km vzájemně propojených sjezdovek. Jedná se o největší skiareál na Moravě. Na všechny sjezdovky se dostanete s jedním skipasem a užijete si i večerní lyžování, jelikož osvětleno je více než 4,3 km sjezdovek. U lanovky Myšák tu mají snowtubing a milovníci běžeckého lyžování si užijí přes 80 km tras vedoucích na nejkrásnější místa Jeseníků.

Nejpohodlnější je najít si přímo penzion Malá Morávka, tato horská obec turismem žije. Případně se můžete ubytovat v nedalekém Bruntále.

Na Praděd od Červenohorského sedla

Druhou variantou je zakotvit na západ od Pradědu. Prozkoumejte penziony Loučná nad Desnou, protože místní ski areál Kouty stojí za to. 11,5 km sjezdovek (modrých, červených i černých), freeride zóny, běžecké tratě v nadmořské výšce 1100 až 1300 m, s krásnými výhledy na horní nádrže Dlouhé Stráně. Z Koutů je to kousek do známého Červenohorského sedla a co by kamenem dohodil na Praděd.

Chcete strávit letošní zimní dovolenou na Moravském ledovci, jak je Pradědu přezdíváno? Prohlédněte si penziony na webu Penzion.cz a zarezervujte si ubytování raději s předstihem. Dá se očekávat, že letos bude více lidí trávit zimní dovolenou v Česku, tak ať se na vás dostane.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *