Šumava

Šumava

Lipenská přehrada, lidově Lipno, je vodní nádrž vybudovaná na řece Vltavě. Svojí rozlohou je na prvním místě v žebříčku vodních ploch Česká republiky (rozloha je 48,7 km²). Právě díky této skutečnosti bývá přehrada nazývána jako Jihočeské moře. Malou zajímavostí je to, že se v přehradě Lipno vyskytuje několik rozlohově malých, ale i větších ostrůvků.

Vodní nádrž Lipno
Vodní sporty mají na Lipně zelenou

Nádrž Lipno má mnohostranné využití. Chodíte rádi na ryby? Baví vás koupání a jízda na lodi či šlapadle? Pak se na Lipno určitě vydejte a zaručeně neodejdete zklamáni. Na Lipně se dají samozřejmě provádět i vodní sporty, v okolí je mnoho příležitostí jak se vydovádět. Další zajímavostí je, že součástí přehrady i také vodní elektrárna Lipno.

Národní park Šumava

Krásné ubytování najdete v národním parku Šumava. Opravdu panenská příroda a čistý vzduch, to vše je na Šumavě samozřejmostí. Za podívání stojí i kulturní památky Jižních Čech. Několik tipů na zajímavá místa, která stojí za podívání:

  • zámek Třeboň – jeho současná podoba byla vytvořená v době posledního Rožmberka Petra Voka
  • Červená Lhota – krásný renesanční zámek uprostřed rybníka, postavený na místě středověké tvrze
  • Město Písek – bylo založeno na ochranu rozsáhlých rýžovišť
  • Biosférická rezervace Šumava (památka UNESCO)
  • Biosferická rezervace Třeboňsko (památka UNESCO)

Určitě by jsme našli další a další místa v okolí Lipna a Šumavy. Pokud plánujete podnikat výpravy a tůry do přírody jižních Čech, určitě se Vám bude hodit ubytování na Šumavě. Co si budeme povídat, nějakou základnu, ve které si budete moci odpočinout a udělat vydatnou svačinu, mít musíte.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *