Sledujte letadla online

 

Než se vydáte na nádraží, podíváte se, jestli náhodou nemá váš rychlík zpoždění, abyste tam 20 minut zbytečně nečekali? To už je dnes naprosto normální. Víte ale, že přesně tohle můžete udělat i s letadlem?

Chcete se podívat, kde se nachází vaše zpožděné letadlo. Máte strach, jestli kamarádka doletí v pořádku na dovolenou. Potřebujete se podívat, kdy přiletí na letiště vaše dcera, abyste ji mohli včas vyzvednout. Situací, kdy se vám hodí možnost sledování letadel, je spousta. Co máte příště dělat, až se do takové situace dostanete?

 

Sedněte si k počítači a sledujte vše online

 

Skvělý návod, jak sledovat letecký provoz, najdete na webu Hardyn.cz. Radí tam několik mobilních aplikací pro telefony se systémy Android i iOS a také webový portál Flightradar24. Ten je asi úplně nejpropracovanější. Zobrazuje totiž 3D model letadla, celkovou vzdálenost, dobu letu, očekávaný přílet a spoustu dalších statistik. V detailu uvidíte rovněž společnost, jíž letadlo patří, zjistíte tedy, kam létá ČSA a spoustu dalších věcí.

Letadlo lze vyhledat podle unikátního čísla, což je vhodné zejména v situacích, kdy hledáte letadlo, kterým letí vaše dcera, abyste ji vyzvedli na letišti. Druhou možností je přímo kliknout na letadlo, jejž vidíte na mapce. Díky tomu snadno objevíte, co vám letí nad hlavou.

 

Jaké jsou možnosti na telefonu?

 

I na telefonu lze samozřejmě otevřít web Flightradar24 a v prohlížeči sledovat trasy jednotlivých letadel. Možná vám ale bude příjemnější stáhnout si aplikaci. Na iOS existuje přímo aplikace Flightradar24, pro Android pak najdete alternativy The Flight Tracker Free a FlightAware Flight Tracker. Další možností, kterou Hardyn.cz zmiňuje, jsou pak mobilní aplikace jednotlivých leteckých společností. Obvykle vám zobrazují vaše lety, upozorňují o zpoždění apod.

Dopravní letadla sice létají cca 10 000 m nad zemí, ovšem to neznamená, že bychom nemohli mít přehled o tom, co se děje nad našimi hlavami!

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *