Co všechno potřebujete mít v outdoorové kuchyni

Češi milují kempování všeho druhu. Často tráví rodinné dovolené pod stanem či v karavanu. V posledních letech se stále častěji vydávají na delší túry s batohem. Při podobných výpravách je potřeba počítat i s vařením. Pojďme se podívat, co všechno byste měli mít s sebou?

Jídlo a suroviny na vaření necháme pro tentokrát stranou a podíváme se na potřebné nádobí a náčiní. Můžete namítnout, že správný tramp si vystačí s ešusem a budete mít do jisté míry pravdu. Proč si ale nedopřát trochu luxusu, když máte tu možnost.

Ešus stačí

Opěvovaný hliníkový ešus si pamatujeme snad všichni. A skutečně je to velmi praktický kousek nádobí na treck, je lehký a dá se velmi dobře složit. V současné době ho ale nahrazuje jiné nádobí z modernějších materiálů. Často se používá silikon, umělá hmota a exol. Pořídit však můžete i nádobí z nerezové oceli.

Na vaření pro větší počet strávníků není ešus zrovna ideální. Na to musíte mít s sebou i kotlík a ten už něco váží a není zrovna nejskladnější. Když navíc počítáte každý gram, není to zrovna ideální řešení. Kotlík však můžete nahradit silikonovým hrncem s hliníkovým dnem. Hrnec je skládací, takže vám nezabere místo a navíc skoro nic neváží.

Na čem servírovat?

Uvařené jídlo můžete servírovat do skládacích misek nebo na plastové talíře a jíst pomocí plastových příborů, takže s sebou nemusíte nosit ty kovové ani se spokojit jenom se lžící. Po jídle opláchnete nádobí v potoce nebo v lavoru, necháte oschnout a můžete ho zabalit. Většinou se dodává v sadách, které do sebe dobře zapadají a tvoří jeden kompaktní balíček.

 

Do kempu

Do kempu si sebou můžete vzít i nádobí, které není tak skladné a lehké, přeci jenom ho přivezete autem a nebudete ho denně přenášet v batohu. Navíc bude i kde umýt, takže si nemusíte lámat hlavu se snadnou údržbou. Právě do kempu se vám hodí nerezové nádobí.

Porcelán po babičce s sebou vozit nejspíš nebudete. I sem se vám vyplatí vzít s sebou plastové nádobí, které je odolnější a především levnější. Nádobí můžete doplnit o plastové sklenky na víno, vaše stolování pod stanem tak posunete na vyšší level.

Další nezbytností je nádoba na vodu, ať budete v kempu nebo někde na cestách, potřebujete na vaření dostatek vody. Pro tyto případy je dobré mít kanystr na vodu, abyste pro ni nemuseli běhat s každým hrníčkem. I kanystry můžete dnes sehnat plastové a skládací. Což se vám na cestách opravdu hodí, nebude zabírat víc místa než je potřeba.

I když se v kempu nemusíte tolik hlídat s váhou, výbava se v podstatě moc neliší. Hlavními požadavky jsou v obou případech skladnost, nízká hmotnost a také jednoduchá údržba.

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *