Pátek, 22 září, 2023

Nové články

HIT letošního léta je dovolená na kole! Ale ani ta se neobejde bez nehod. Za minulý rok jich bylo přes 3000

Letošní léto přeje tuzemským rekreacím, a to skrze koronavirovou situaci. Mnoho Čechů se rozhodlo objevovat krásy České republiky, případně Slovenska, a spoustu z nich zvolilo právě dovolenou na kole. Ta je hitem letošního léta a prodejny, půjčovny i servisy kol, včetně těch elektronických, praskají ve švech. Pokud ale chcete dovolenou bez stresu, doporučujeme se připravit i na ty méně příjemné případy.

Základem by mělo být pojištění. Pojišťovna Allianz letos přichází s novinkou cestovního pojištění, které platí na území celé České republiky a 50 km od jejích hranic, tak aby vás ochránila i při výletech do okolí. Tento typ pojištění za vás uhradí doplatek léku předepsaného lékařem, a velkou výhodou je odvoz do nebo ze zdravotnického zařízení, což se může velmi hodit třeba v případě, kdy se necháte z nemocnice do vašeho ubytování zavézt taxislužbou. Novinkou je také možnost sjednání Cykloasistence, díky které se dokonale pojistíte právě na dovolenou na kole a všechny možné problémy s ní spojené.

Za rok 2019 bylo usmrceno 36 cyklistů, 309 těžce zraněno a přes 3100 vyvázlo s lehkým zraněním

Statistiky od BESIP a Policie České republiky mluví jasně. Nehody na kole jsou každodenním chlebem, proto myslete vždy na vaše bezpečí a při jízdě používejte bezpečnou cyklistickou přilbu. A také nezapomínejte na to, že i na kole jste považováni za řidiče, proto se v každém případě vyhněte alkoholu!

Ze statistik vyplývá, že nejčastějšími případy jsou nehody s lehkým zraněním. Ale i takové peripetie vám může překazit celou dovolenou. Allianz pojišťovna proto přišla s unikátní cykloasistencí, díky které budete mít krytí pro všechny případy.

Cyklo asistence nenechá na holičkách vás ani vaše kolo

Bezpečnost při jízdě je vždy na prvním místě, ovšem problémy se mohou přihodit i tehdy, když si dáváte opravdu pozor a nejste účastníkem žádné nehody. Například u elektrokol může dojít k problémům s kabely, s brzdovými pákami, motorem, závada na snímači nebo baterii… , možností je opravdu mnoho. Pokud se vám něco takového stane, pojišťovna se postará o opravu, odvoz do servisu a nechybí ani zapůjčení náhradní kola, ať si můžete v klidu užít zbytek vaší dovolené. A to samozřejmě i v případě, kdy prostě dojde jen k vybití baterie u elektrokola a vy si ho nemáte kde nabít. Pokud se podíváme na tu horší a již zmiňovanou variantu – nehoda, i v tomto případě máte krytý plný servis, odvoz i zapůjčení. Z vlastní zkušenosti víme, že během dovolených dochází také ke krádežím, a u kol tomu není jinak. CYKLOASISTENCE však myslí i na tyto případy. Chrání vás tedy v případě poruchy, nehody i odcizení kola, elektrokola, tříkolky či tandemu.

Chcete se o novém pojištění dozvědět víc nebo si ho rovnou sjednat online? Podívejte se na přímo na stránky nového cestovního pojištění od Allianz.

Nové články

Nepřehlédněte