Ve Františkových Lázních poznáte krásy Česka spojené s lázeňskými procedurami

Vzhledem k tomu, že se v letošním roce příliš nedoporučuje cestovat do zahraničí v důsledku pandemie nového koronaviru, je ideální doba na poznání krás České republiky, na kterou mnozí z vás možná zbytečně zanevřeli. Zajímavým místem je západ Čech, konkrétně Františkovy Lázně, kde můžete spojit příjemné s užitečným v podobě absolvování tamních lázeňských procedur.

Trochu z historie města

Lázně jsou tradičně pýchou českých zemí, západní část naší republiky dodnes láká české i zahraniční turisty. Nenajde se snad nikdo, kdo by neznal Karlovy Vary. Útulné prostředí pro odpočinek a léčebné pobyty ale nabízejí rovněž menší Františkovy Lázně, jež se nacházejí jen několik kilometrů severně od Chebu. Tradice lázeňství je zde mimořádně bohatá, vždyť o věhlasu tamních pramenů se ví již od 15. století.

Léčebné procedury pro lidi s pohybovými potížemi

V současnosti Františkovy Lázně nabízejí možnost ubytování ve více než desítce hotelů, odkud se lze vydávat na léčebné procedury, při nichž se využívají zmíněné prameny. Voda z nich má na lidský organismus blahodárné účinky díky obsahu Na2SO4.

Vysoká přítomnost minerálů se už dlouhá staletí ve zdejším kraji aplikuje zejména u osob, jež trpí onemocněními pohybového aparátu. Pakliže vás tedy trápí například revma, artritida, bolesti páteře a mnoho dalších obdobných zdravotních komplikací, léčebné procedury ve Františkových Lázních vám rozhodně prospějí. Pobyt si navíc můžete zpříjemnit zajímavými výlety do okolí po památkách. Určitě si nenechte ujít příležitost zajet do historického centra Chebu, případně do nedalekých Karlových Varů.

Pobyty jsou nyní cenově výhodnější

Vzhledem k aktuální situaci je možné si léčebné pobyty v některém ze zařízení ve Františkových Lázních zajistit za výrazně atraktivnějších podmínek, neboť stát deklaroval finanční podporu až do výše několika tisíc korun jako pobídku pro tuzemský turismus a lázeňství. Je tedy nejlepší čas poznat krásy Františkových Lázní a udělat něco pro své zdraví.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *