Dětská kola 14 palců – to jsou nejčastěji hledaná kola pro nejmenší

S dítětem začínáme na kole jezdit většinou mezi třetím a pátým rokem

 

Záleží na nedočkavosti rodiče, ale i preferencích dítěte. K dřívějšímu zvládnutí kola může vést snaha rodičů zapojit dítě do společných cykloaktivit, sportovně orientovaný tatínek či maminka, starší sourozenec, ale i obvykle starší kamarádi, kteří již kolo zvládají a jezdí na něm. V posledních dvou případech vychází iniciativa dokonce od našeho dítěte, někdy dokonce ještě batolete (batolecí věk je od 1 do 3 let). Jako první kupujeme nejčastěji dětská kola 14 palců.

Optimální věk, kdy začít dítě seznamovat s kolem, jsme si řekli. Odpovídá zhruba věku tří let. Dítě má často v tomto období za sebou odrážedlo. Plastové hračky, které se jako odrážedla nabízí, na dítě příliš pozitivních stop nezanechají. Pokud mělo dítě kvalitní odrážedlo, připomínající konstrukcí kolo, má za sebou nácvik rovnováhy. Ve věku tří let dítě měří kolem 98 až 100 cm. Dítě již může mít kolo rozumné velikosti, ve které je nabídka sortimentu poměrně široká.

Velikost 14 palců odpovídá průměru kol a je rozhodující pro celkovou výšku kola. 14 palcová kola přísluší výšce dítěte 95 až 105 cm. Důležité je si všímat rovněž konstrukce těla kola. Dítěti totiž musí vyhovovat i šířka kostry kola, aby pohodlně dosáhlo na řídítka a na kole zaujalo vhodnou pozici.

 

S pomocnými postranními kolečky nebo bez?

Pokud dopřejete dítěti kolo ještě před třetím rokem, kolem 2,5 roku, může se stát, že dítě ještě nemá dostatečně vyvinuté centrum rovnováhy a bez koleček bude jízda problematická. Pomáhá to, že dítě mělo dříve odrážedlo, nebo že si rovnováhu trénovalo jiným typem hry. Třeba chůzí po nízké kladině, obyčejném obrubníku, nebo například na slackline. Kolem třetího roku již centrum rovnováhy bývá vyvinuté a je možné zkusit pořídit kolo i bez postranních koleček. Vyhnete se problematickému přechodu na kolo bez koleček později. Přesto bývá absence balančních koleček pro dítě odrazující. Pár pádů a dítě na dlouhou dobu na kolo zanevře. Takže kolečka lze spíše doporučit. Dítě se rychleji rozjezdí a odstranění koleček je pak další level, na který se budete společně těšit.

 

Dětská kola 14 palců: zkuste top značku Leader Fox

 

Značka Leader Fox nabízí skvělá kola pro děti, které jsou vyšší než jejich vrstevníci, a jejich první „krůčky“ na kole začínají brzy. 12 palcová kola jsou však malá, 16 palcová naopak ještě velká. Ideální je proto 14 palcové kolo. Hodí se i pro děti pohybově zdatnější již od batolecího věku. Prodávají se spolu s balančními kolečky a závisí jen na vás, jestli je dítěti na kole ponecháte nebo ne. Sortiment zahrnuje chlapecké i dívčí modely. Jde o velice kvalitní kola, která se montují v Českých Budějovicích za splnění nejpřísnějších evropských norem.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *