Procestujte jižní Čechy autem, na kole i pěšky

Letní dovolená – kam vyrazit? Rozhodli jste se až teď, že si o prázdninách někam vyrazíte? Návštěva zahraničí vás neláká a rádi byste vyzkoušeli něco místního? Česko je nádherná země obklopená bohatou přírodou, a tak stojí za to ji pořádně prozkoumat.

Hrady okolo Tábora

V oblasti Šumavy najdete mnoho hustých lesů, které vybízejí k turistice a poznávání nejrůznějších stezek. V jižních Čechách však najdete mnohem víc. Pozůstatkům hradu v Mladé Vožici (okres Tábor), které vyčnívají nad okolní krajinu, se přezdívá Jihočeský Salcburk. Vede k nim mnoho stezek a poblíž se dostanete dokonce i autem. Pokud vás zajímá panorama Čech z vrcholů hor nebo hradů, rozhodně si nenechte ujít nádherný výhled z tohoto hradu. Okolní příroda vypadá jako z pohádky – tvoří ji kopcovitá krajina a listnatý les.

V okrese Tábor, nedaleko Sezimova Ústí najdete zříceninu gotického hradu Kozí Hrádek. Tyto pozůstatky jsou spjaté především se životem Mistra Jana Husa, který zde na pozvání svých přátel nějaký čas pobýval. Při návštěvě této dominanty poznáte také kus historie. Pokud vás toto téma zajímá, navštívit můžete také Husitské muzeum v Táboře. Táborskou raritou je také navíc systém podzemních chodeb, které jsou dnes hojně navštěvovanou památkou.

Zchlaďte se pod povrchem

Kdo se chce v letním dni trochu zchladit, navštívit může různé bazény a koupaliště, ale odvážnější a dobrodružnější povahu jistě nadchne Chýnovská jeskyně. Tato národní přírodní památka leží na území obce Dolní Hořice, východně od Tábora. Jedná se o největší krasový útvar v jižních Čechách. Obdivovat můžete především skalní chodby, jejichž stěny jeskyní hýří různými barvami, střídají se zde černo-zelené amfibolity a světlé odstíny vápence. V jeskyni můžete také pozorovat místní fauny, kterou tvoří především malí netopýři.

Na místo se dostanete snadno po modré turistické trase z Plané nad Lužnicí, přes Chýnov. Cestou k jeskyním se můžete nadýchat čerstvého vzduchu v parku Turovecký les, přes nějž stezka vede.

Projděte se po lese nebo vylezte na skálu

Pokud se rádi procházíte přírodou či snad šplháte na vrcholky skal, nenechte si ujít Čertovu stěnu. Tento divoký skalní sráz je posetý různě velkými žulovými balvany a působí tak velmi mysticky. Z vrcholu stěny můžete pozorovat vysoké borovice a břízy rostoucí v okolí, naskytne se vám také romantický výhled na Vltavu.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *