Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Za krásami jižních Čech – první část

S koncem června na dveře klepou prázdniny a s nimi začíná to pravé léto, které nás láká k výletům s rodinou, kamarády či drahými polovičkami. Zaspali-li jste výběr dovolené v zahraničí, nezoufejte. Každý z nás by měl v prvé řadě dobře znát svou rodnou sem, minimálně svůj rodný kraj. Bude vám proto nabídnuto pár tipů, kam se vydat v případě, že se rozhodnete navštívit jižní Čechy, kam cesta není příliš daleká z žádného kraje České republiky.

Velmi známé město jižních Čech je bezesporu Český Krumlov, který je považován za nejkrásnější město Evropy a Státní hrad a zámek, patřící k tomuto městu, byl v roce 1992 zapsán na sezam památek UNESCO.

V okolí Státního hradu a zámku Českého Krumlova jsou k vidění krásné vodnaté plochy plné leknínů, kvetoucích právě v tomto letím období.

Českým Krumlovem protéká řeka Vltava, kde je možno projet se na kajaku či člunu. Do příjemného chládku lze ulehnout do rozlehlého parku Českého Krumlova, kolem kterého protéká vlnící se Vltava.

Nedaleko Českého Krumlova, směrem na České Budějovice, se nachází zřícenina hradu Dívčí Kámen. Pod asfaltovou lesní cestou je možné zaparkovat auto, k hradu pak dojdete po žluté cca za 40 minut.

Při příchodu na hrad si povšimněte roztomilého obchůdku ve stojaté bedně. Ke koupi je voda a různé tatranky, peníze vhazujete do přiložené krabičky, a že nemáte přesnou částku? Nevadí, hned vedle je kasička, z níž si přebytek vyberete.

K názvu se váže mnoho pověstí, jednou z nich je o hochovi, který u Vltavy spatřil krásnou dívku, do které se zamiloval a požádal ji o ruku. Svolila s podmínkou, že na kopci, pod který se chodí tak ráda smočit, vystaví hrad a na něm budou žít. Hrad Dívčí Kámen je dle slov místních nabitý pozitivní energií, která je v určitých místech hradu značně citelná.

Na další tipy na výlet se můžete těšit v dalším článku Za krásami jižních Čech – druhá část.

Nové články

Nepřehlédněte