Lednice, Lednice na Moravě

Odhalte tajemství jedné z největších propastí u nás

Procestujte jižní Moravu a navštivte všechna zajímavá místa, která tento kraj nabízí. Pokud vás lákají města, za návštěvu stojí na severu ležící rozhodně Šternberk a jeho velkolepý hrad, jež dal jméno celému městu, nebo o něco jižněji položená Olomouc, historické město plné památek a původních staveb. Na své cestě na jih můžete navštívit Prostějov užít si výhled na Plumlovskou přehradu, kde se v letních měsících konají různé festivaly a je zde i letní kino.

Odhalte tajemství jedné z největších propastí u nás

Naši republiku můžete jednoduše procestovat autem, ale všechno lze zvládnout také vlakem. Na své poznávací cestě po jižní Moravě můžete zavítat do Moravského krasu a prohlédnout si Macochu – největší propast tohoto typu, jakou v České republice najdete. Propast doprovází podzemní systém Punkevních jeskyní, kde se můžete projet na lodi a poslechnout si působivé a mytické povídání o vzniku jeskyní jak z vědeckého hlediska, tak z toho pohádkového. V jeskyni můžete pozorovat nejen různá zatopená zákoutí, ale také mnoho nejrůzněji tvarovaných krápníků, které leckdy připomínají postavy zvířat i lidí. Náruživé cestovatele jistě potěší stezka vedoucí z Macochy do Pustého žlebu, která je dlouhá asi 1 kilometr a nese název Salmova stezka, podle hraběte, jež ji nechal zbudovat.

Zvířata živá i kovová

Na svých toulkách můžete zavítat i do města. Především děti jistě ocení nádhernou zoologickou zahradu ve Zlíně. Při této příležitosti můžete navštívit i zámek Lešná, který patří k nejmladším šlechtickým sídlům na Moravě. V ZOO Zlín najdete mnoho nejrůznějších zvířat, od našich domácích až po ta exotická. A pokud by vás některé zvířátko opravdu okouzlilo, u některých druhů je zde možnost sponzorství.

Zvířata však nemusí být vždy zavřená v ohradách. Na volném prostoru bez plotů se rozkládá malá netradiční zoologická zahrada ve Starém Městě – KOVOZOO. Zde si můžete prohlédnout jedinečné exponáty, modely nejrůznějších zvířat vyrobené z kovových komponentů. Vidět zde můžete koně, buvoly, zvířata ze savany i obyvatele vod.

Lednicko-valtický areál

Lednice je nádherný zámek stojící uprostřed Lednicko-valtického areálu, jehož celková rozloha je přes 283 km2. K zámku jsou připojeny tropické skleníky plné neobvyklých tropických rostlin, které stojí za zhlédnutí. Procházet se můžete téměř po celém areálu, využít lze však také lodě, která vás proveze nespoutanou přírodou. Projít se můžete pěstěnými zahradami kolem rybníka, kde lze potkat volně pobíhající pávy. Na konci své výpravy si nenechte ujít výšlap na Minaret, který je součástí zámeckého parku. Minaret je vysoká rozhledna romantického vzezření. Je asi 62 metrů vysoká a z jejího vrcholku se vám naskytne nádherný výhled na celou zahradu a místní povodí. Zároveň budete mít jedinečný zážitek, protože se jedná o nejstarší dochovanou a především jedinou rozhlednu na našem území.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *