Dovolená v Česku 1. díl – lákavé historické památky, parky, a příroda

Dovolená v Česku 1. díl

KarlstejnPokud již teď víte, že vás neláká dovolená u moře, můžete využít dovolenou v Česku. Česká republika nabízí rozsáhlou nabídku zajímavých tuzemských lokalit. Vždyť krásné české lesy lákají k cyklistickým zájezdům. Pískovcové hory s radostí uvítají nadšené turisty. Spousta vodních toků může posloužit k relaxaci stejně dobře jako moře.

Česká republika je malá země přímo v srdci Evropy. Ovšem každoročně láká velké množství turistů z celého světa. Může se pochlubit celou řadou úchvatných historických památek a přenádhernou přírodou. Dějiny České republiky se sice začaly psát až v roce 1993, její území má však za sebou dlouhý historický vývoj. Velkou Moravu, České království v dobách Přemyslovců, fungování Českého státu v dobách Rakouského císařství a období společného československého státu, od sebe dělí víc než 11. století.

Dovolená v Česku vám může přinést neskutečné množství zážitků a krásných míst, které stojí za zhlédnutí. Česká republika má bohatou historii, což je vidět na každém kroku. Po celý rok má co nabídnout každému návštěvníkovi.

Ráj turistických tras a cyklostezek

Česko se vyznačuje velkým množství značených turistických tras a cyklostezek. Tyto trasy Vás zaručeně provedou nejen krásami českých hor, ale i po poznání české historie, gastronomie a dalších malebných zákoutích. Dopřejte si poznávání Národních parků, vodních toků, hradů a zámků.

Dovolená v Česku nabízí kromě turisticky značených tras i poznání krásného života na malých městech a vesničkách. Není krásnějšího pohledu, než na malebné malé městečko s náměstíčkem. Na náměstíčku se nachází krásná košatá lípa a poblíž česká hospůdka s nabídkou lákavého zlatavého moku a výborného občerstvení.

Tato představa může lákat více, než dovolená strávená u moře. Představa nám dodá i pocit vlastenectví. Pohodová atmosféra v Českých luzích a hájích nevyžaduje vyrovnání se s místními podmínkami.

Národní parky Čech

Česká republika je nejen zemí piva, ale také rozmanitého kulturního dědictví a krásné přírody. O dovolené můžete navštívit hned čtyři národní parky. Krkonošský národní park se svými lesnatými svahy a zaoblenými vrcholky. Národní park Český ráj s překrásnými pískovcovými skalami. Národní park Šumava s přehradou Lipno, které patři k turisticky nejoblíbenějším místům pro dovolenou v ČR.

V České republice je také hodně míst vhodných pro dovolenou zajišťující odpočinek ducha a těla. Tento odpočinek je zajištěn především pomocí léčivých pramenů. Mezi nejznámější patří především lázně v Západních Čechách, jako jsou Karlovy Vary, Mariánské lázně. Dále lázně Jeseník a lázně Luhačovice. Velkou oblibu jak vhodně strávit dovolenou v ČR si získaly i pivní lázně Chodová Planá.

Pro milovníky kultury je v České republice mnoho městeček a měst s historickými budovami a pamětihodnostmi. Kulturní památkou je hlavní město Praha, lázeňská města či národní parky. Česká republika překvapuje bohatou kulturou a historickou atmosférou, některých míst. Přestože událostmi z minulého století je Česká republika řazená na východ Evropy, svým charakterem zůstává spíše v srdci Evropy.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *