Středa, 31 května, 2023

Nové články

Vydejte se do Českých Budějovic, krásného města se spoustou možností k výletům do okolí

Vydejte se do Českých Budějovic, krásného města se spoustou možností k výletům do okolí

37[2]Jste rodinka s dětmi a není ve vašich možnostech zatím cestovat po světě? Patříte mezi ty, kteří nevyhledávají rozpálené pláže a dálné země? Nebo neradi cestujete do dálí a libujete si v Čechách? Pro všechny je tady vynikající příležitost, kde strávit letošní letní dovolenou. Rezervujte si vám nejmilejší ubytování České Budějovice, kupříkladu apartmány České Budějovice a prozkoumejte nejen město, ale i jeho lákavé a na zajímavosti bohaté okolí.

Slavonice, městečko s přístupným podzemím u hranic s Rakouskem

Jestli rádi posedíte na renesančním náměstí na kryté zahrádce, projdete cestičkami v přírodě, kde jezdil známý a obávaný loupežník, nebo si uděláte svůj hrníček, vydejte se do Slavonic.

Nachází se na území České Kanady a výletem z Českých Budějovic získáte příležitost navštívit místní podzemí pod náměstím, pokochat se krásnou architekturou, nepoškozenou přírodu i pohledat pověstmi opředenou studánku, která ukrývá máselnici plnou pokladu. Je zde i přírodní koupaliště v podobě rybníků ležících kousek severozápadně od města a také příjemné cyklostezky.

Rodině, přátelům nebo jen tak pro sebe si ve Slavonicích můžete udělat vlastní misku, hrníček, pomalovat si je a místní šikovní řemeslníci vám je vypálí. Stejně tak si můžete koupit typické místí keramické výrobky Maříž, bohatě a pestře malované se skutečně jedinečným stylem.

ZOO Ohrada, Hluboká nad Vltavou

Dalším skvělým místem pro výlet z Českých Budějovice je ZOO Ohrada. Najdete ji v těsné blízkosti města a zámku Hluboká nad Vltavou, u loveckého zámku. Její specializací je fauna ČR. Tato menší, ale krásná ZOO vám poskytne krásnou procházku, při níž si prohlédnete jedinečné ptáky, plameňáky, vydry říční, australskou faunu, psouny…

Komfortní a příjemné ubytování

Po celodenních výletech se budete rádi vracet do útulného prostředí, které nabízí penzion České Budějovice. Spolehlivý a ochotný personál, prostředí vhodné pro všechny věkové kategorie a vynikající kuchyni nabízí Apartmány Zadní Mlýn. Ty jsou sponzorem tohoto článku a navštívíte-li jejich webové stránky, utvrdíte se v tom, že jste našli město, které budete chtít poznat.

Nové články

Nepřehlédněte