Morava, Výlety, Zajímavá místa, Zlínsko

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště

Uherské Hradiště je dalším krásným městem v České republice. Mnozí z nás ho ještě nenavštívili a nepoznali tak krásné, historické město. Uherské hradiště se rozkládá ve Zlínském kraji a je okresním městem. 23 kilometrů jihozápadně bychom hledali město Zlín. Město zleva omývá řeka Morava a tvoří také krásné okolí samotného města.

Město společně se Starým Městem a Kunovicemi utváří městskou aglomeraci, kterou osidluje 38 tisíc obyvatel. Město Uherské Hradiště je odpradávna středem Slovácka. Je tak pomyslným centrem proslulého folklóru, cimbálové muziky, bohatě zdobených krojů nebo kvalitního vína. Tradice jsou ve městě Uherské Hradiště zakořeněny opravdu hluboko a většina z místních obyvatel je striktně dodržuje.

Uherské hradiště
Infodad / Foter

Město Uherské Hradiště bylo založeno slavnou, známou osobou. Český král Přemysl Otakar II. založil Uherské Hradiště přesně 15. října roku 1257. Český král založil Uherské Hradiště na místě v okolí řeky Moravy, právě z důvodu úrodnosti a malebnosti okolí. Uherské Hradiště bylo centrum obchodních cest, brzy se tak místo stalo spíše hradní osadou. Plán města z dob Přemysla Otakara II vypovídá o ostrovním pevnostním systému, který byl zřízen. V dobách Velkomoravské říše bylo Uherské Hradiště centrem mocenské správy, řemeslné výroby, obchodu i náboženství nebo kulturní sférou. Po Zániku Velkomoravské říše toto centrum zaniklo.

Ve městě Uherské Hradiště je mnoho pamětihodností, které můžete navštívit a které určitě stojí za to. Představíme si ty nejznámější a pro město nejdůležitější. Těmi jsou například bývalá synagoga, Františkánský klášter, Galerie Slováckého muzea, kaple sv. Alžběty, kaple sv. Rocha nebo historická budova gymnázia, která je první vystavěnou střední školou v kraji. Velice krásné je Mariánské náměstí, které je chloubou města. V jeho středu se do výšky tyčí morový sloup.

Město Uherské Hradiště je také velice známé díky sportu, který je po dlouhá desetiletí zakořeněný v místních obyvatelích. FC Slovácko hraje v současnosti 1. Gambrinus ligu, která se řadí mezi prestižní. Ve městě je také velice oblíbená kopaná žen. Známý je také místní hokejový klub HC Uherské Hradiště, který hraje 2. českou hokejovou ligu. Na místní zimní stadion, který má kapacitu 1500 diváků, chodí na každý zápas stovky fanoušků.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *