Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Město rozkládající se na severozápadě Čech je skvělým typem na dovolenou. Nabízí nespočetně mnoho aktivit, které Vás určitě uchvátí. Láká svými krásnými památkami a kouzelnou přírodou, která je typická pro sever naší země. Město je centrem Ústeckého kraje a okresu Ústí nad Labem. Je to sedmé největší město České republiky. Město leží na soutoku dvou řek, od čehož je také odvozen jeho nynější název. K Ústí nad Labem se také váže velice zajímavá historie, která pamatuje na Přemyslovce a na Husitské války.

Usti nad Labem
m111er / Foter

Pokud jste opravdoví milovníci historie, pak Vás určitě samotné město a okolí uchvátí. Nejstarší historickou tradici bychom hledali v obci Stadice, která se rozkládá nedaleko města v romantickém údolíčku řeky Bíliny. Už velice známý český kronikář Kosmas zaznamenal do svých knih děj o založení české královské dynastie a to právě zde, ve Stadici. Slavná královská dynastie, rod Přemyslovců. Podle kronik měl být právě zde Přemysl Oráč vyzván ke svatbě s kněžnou Libuší. Měl opustit svůj pluh a usednout na knížecí stolec. Rod Přemyslovců má v naší zemi dlouholetou tradici, vládl zde od roku 800 až do roku 1306, kdy poslední Přemyslovec zemřel „ po meči“. Nejspíše ve druhé polovině 13. století povýšil Přemysl Otakar II. Ústí nad Labem na město. Jeho činy pouze potvrdil a rozšířil Jan Lucemburský. Město ve své dlouholeté historii prožilo úpadky, ale i rozvoje. Zaznamenalo úpadek v době husitských válek nebo v dobách třicetileté války, kdy se město několikrát stalo obětí různých tažení. Svůj největší rozvoj, tedy průmyslový zažilo město v 19. století.

Ústí nad Labem je také velice bohaté na památky a kulturu. Nejznámější jsou palácové vily ve městě, které jsou postaveny v různých stylech a rozkládají se v krásné přírodě. Město zdobí také hrady a zámky. V okolí jich totiž můžete najít hned několik a opravdu stojí za návštěvu. Krásný je zámek Trmice, okolo kterého se táhne překrásná příroda. Opravdovým zážitkem ja také hrad Střekov, ze kterého budete mít přímo skvostný výhled na Labe.

Skvělým typem na výlet v oblasti Ústí nad Labem jsou Tiské stěny. Leží 20 kilometrů severní od Ústí nad Labem a je považováno za jedno z největších skalních měst. Velikým zážitkem nejen pro Vás, ale i pro Vaše děti je lanová dráha Větruše. Ta spojuje obchodní centrum Forum a zámeček Větřuše. Právě proto se lanová dráha stala tak populární a oblíbená mezi turisty.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *