Jižní Čechy, Třeboň, Zajímavá místa

Turistické zajímavosti v Třeboni a okolí: Malebná krajina láká nejen rybníky

Plánujete letní dovolenou, během které poznáte krásy Česka, se kterými jste ještě neměli tu čest? Malebnou krajinu Třeboňska charakterizuje jedinečná síť rybníků, ale také množství významných kulturních památek v historické Třeboni a okolních městech. Která nejzajímavější místa byste během návštěvy Jihočeského kraje neměli minout? 

Zámek Třeboň

Dominantou lázeňského města Třeboň je stejnojmenný zámek s barokní kašnou a zámeckým parkem. Národní památka byla vybudována na místě gotického hrádku. Nachází se v historickém centru poblíž Masarykova náměstí a s více než stovkou obytných místností patří k největším zámeckým komplexům v České republice.

Hotel Zlatá Hvězda

Pokud se vaše cesta na Třeboňsko neponese v duchu jednodenního výletu, rezervujte si ubytování Třeboň v samotném srdci města v jediném čtyřhvězdičkovém hotelu. Hotel Zlatá Hvězda je situován do renesančního stylu, nabízí výhled na historické náměstí a široké spektrum lázeňských služeb. Žádný jiný hotel v Třeboni neumocní vaše zážitky jako ten, jehož součástí je i vyhlášená restaurace s místními specialitami.

35 přírodních rezervací a památek

Milovníci přírody si přejí na Třeboňsku zůstat. Na území zdejší chráněné krajinné oblasti se nachází pětatřicet přírodních rezervací a památek včetně specifických ekosystémů, jako jsou rašeliniště a rašelinné lesy či louky. K nejvýznamnějším přírodním rezervacím patří Červené blato, Žofinka a lokality mezinárodního významu Velký a Malý Tisý s mnoha druhy vodního ptactva.

Rašeliniště v rezervaci Červené blato, autor: Martin Vraný

Schwarzenberská hrobka

Kaple v novogotickém stylu se pyšní nominací na seznam kulturního dědictví UNESCO. Schwarzenberská hrobka stojí nedaleko proslulého rybníku Svět a můžete ji navštívit celoročně (v některých měsících však pouze na objednávku). Architektonicky atraktivní stavba vyrostla v letech 1874 – 1877 a postupně v ní byly uloženy ostatky 27 příslušníků rodu Schwarzenbergů.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *