Na dovolenou do Jeseníků: Elektrárna, túry, wellness i cykloturistika

 

Za krásnou dovolenou, na které si odpočinete, nemusíte mířit daleko do zahraničí. I v Česku se nachází spousta míst, kde se odreagujete a poznáte zajímavé přírodní i lidmi vytvořené úkazy. Pokud tedy váháte, kam letos na dovolenou, vezměte v úvahu i Česko. Konkrétně třeba Jeseníky.

V Česku máme několik hor, kde si užijete nezapomenutelnou dovolenou, a Jeseníky k nim neodmyslitelně patří. Bazén, kolo, turistika – jestli vás láká aktivní dovolená, zamluvte si ubytování Jeseníky a přijeďte si užít volno snů.

Wellness, kolo i poznání

Skvělým výchozím bodem pro vaše poznávání krásných českých krajin je například ubytování Filipovice. Zdejší luxusní horská chalupa v okrajové části Bělé pod Pradědem se nachází na straně hlavního hřebene masívu Hrubého Jeseníku. Přitom jste vzdálení jen pár minut jízdy autem od Červenohorského sedla. Turisté sem míří za zimními i letními radovánkami. My se zaměříme na ty letní.

Šest km od penzionu se nachází wellness s bazénem, blízko to je do Karlovy Studánky. Za poznáním zamiřte na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Za návštěvu stojí i theme-park Velké Losiny a místí výrobna papíru. Milovníky adrenalinu potěší adrenalin park Jeseník, s dětmi se vydejte do faunaparku. Prostě a jednoduše na dovolenou tady budete potřebovat minimálně týden.

A ta turistika!

Když už se vydáte do hor, tak se určitě aspoň jeden či dva dny vydejte na túru. Penzion Filipovice je vynikajícím výchozím místem pro výpravy na Šerák, Praděd a Ovčárnu. Přímo na webu, který nabízí ubytování Jeseníky apartmány najdete i tipy na výlety. Nechybí ani pár doporučení na místní skvělé restaurace.

A ta nejlepší zpráva nakonec: Letní prázdninové pobyty v penzionu Filipovice jsou ještě stále volné. Týdenní pobyty pro až 13 osob jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Tak si zamluvte ten svůj!
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *