Rady na cesty

Společná trička (nejen) na vodu

Vyrobte si letos originální suvenýr například pro svou vodáckou výpravu, který vám bude toto nezapomenutelné léto připomínat. Připravte si svoje jedinečné tričko! Potisk triček zvládnete i z pohodlí vašeho domova a nemusíte nikam chodit. Proč je to super? Tričko s vlastním potiskem vás odliší od ostatních a především na výrobě není nic složitého. A pokud tričko chcete někomu věnovat, uděláte mu tak radost originálním dárkem.

Jak na to a co budete potřebovat?

Základem je vlastnit kvalitní tiskárnu, která potisk triček zvládne. Nažehlovací papír na textil je další důležitou položkou, kterou budete pro to potřebovat. Tyto papíry vlastní termocitlivou vrstvu, díky které se barvy správně nažehlí. Díky jejich kvalitě se nemůže stát, že by se výsledný obrázek loupal. V základu ale budete potřebovat inkoustovou nebo laserovou tiskárnu, na které obrázek vytisknete. V neposlední řadě by mělo vaše tričko být ze 100 % bavlny.

A teď když máte všechny nezbytné položky, pusťte se do toho. Na nažehlovací papír vytiskněte prostřednictvím inkoustové tiskárny vámi zvolený motiv. Přiložte papír na líc látky obrázkem dolů, tak, aby nahoře zůstala neprůhledná vrstva. Žehličku si nastavte na nejvyšší teplotu a nezapomeňte vypnout páru. Nyní přijde na řadu to nejdůležitější. 10 vteřin žehlete obrázek v jednom směru a 5 vteřin v opačném směru. Neprůhlednou vrstvu sloupněte v momentě, až obrázek vychladne. Tento jednoduchý postup je vhodný pro celou rodinu, zvládne ho totiž opravdu každý.

Výhody/nevýhody tisku na tričko

V první řadě je to velká zábava, když tričko je v procesu vaší výroby. Můžete tak zabavit nejen sebe, ale i vaše děti. Podpoříte tím rozvoj jejich kreativity a fantazie. Těm se totiž meze nekladou. Na trička si můžete natisknout cokoliv, například společnou fotografii z výletu. Stejně tak zazáříte v tričku s vlastním citátem nebo vtipným obrázkem. Nevíte, co by vás vystihovalo? Inspirujte se na Pinterestu, kde je nápadů spousta. Problémem triček s vlastním potiskem může být krátká životnost vámi vytvořených potisků, především tehdy, když tričko budete často prát. Nicméně pokud rádi nosíte originální kousky a dáváte originální dárky, je výroba vlastních potisků na tričko tou nejlepší volbou.

Péče o tričko

Originální tričko si zaslouží speciální péči. Tričko vyperte nejdříve 24 hodin po zažehlení, při maximální teplotě 40 stupňů Celsia. Do pračky ho vkládejte vždy naruby a nepoužívejte prací prostředky, které by tričko mohly poškodit. Tričko byste také neměli sušit v sušičce a stejně jak při praní, tak i při žehlení mějte tričko obrácené naruby, aby se vám obrázek na žehličku nenalepil.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *