Procestujte Evropu díky levným letenkám

Z hlediska zájmu je stále nejpopulárnější destinací Evropa. Pokud i vy máte stále na výběr z mnoha míst, kde jste ještě nebyli, tak vám musíme říci, že nastává ideální doba pro návštěvu evropských destinací. Proč? Jelikož letenky můžete pořídit za opravdu unikátně nízké ceny. Jestliže jste si mysleli, že cestování je drahým koníčkem, některé ceny letenek vás přesvědčí o opaku. A jaké jsou způsoby, jak je získat?

Sledujte cestovatelské tipy

 

Není nic výjimečného, že mnoho cestovatelů velmi často tvoří různé komunity a snaží se být prospěšní jiným. A tak se rádi podělí o různé informace o tom, kde je možné nakoupit letenku za výhodnou cenu. Tyto informace mohou být sdíleny na různých místech. A jaká patří mezi ty nejčastější? Jsou to:

  • Sociální sítě
  • Diskusní fóra
  • Osobní blogy

Proto doporučujeme po takových místech aktivně zapátrat a pravidelně je sledovat. Uvidíte, že už za pár dní se zde objeví tip na některou evropskou metropoli, kam se lze podívat za cenu, o které si můžete myslet, že je doslova nemožná.

Sledujte cestovatelské weby

 

Jdeme na možnost číslo dvě, která je velmi podobná té předchozí. Jsou to specializované cestovatelské weby, které se snaží nacházet zajímavé ceny letenek a ty průběžně zveřejňovat. Jejich výhodou oproti předchozímu hledání je určitě to, že mají konkrétní kategorie. To znamená, že pokud vás zajímají třeba Francie letenky, zamíříte do konkrétní kategorie a už jenom vybíráte ty, které vás svou cenou opravdu zaujmou. Poklud je právě tato země tou, která vás láká, můžeme prozradit, že ceny opravdu velmi zajímavě klesají.

Využívejte nízkonákladové letecké společnosti

 

Právě díky nim ceny letenek klesají až na samotné dno. Při plánování vaší cesty vám nejenom doporučíme to, že byste se jim neměli vyhýbat, ale také vám doporučíme to, že když hledáte právě levné letenky, jsou ideální volbou. Jejich charakteristika je v tom, že výrazně omezují různé palubní služby, jako je jídlo a nápoje, které nejsou zdarma. Právě to umožní snížit cenu poměrně výrazným způsobem. A jelikož mluvíme o cestování po Evropě, nějakou tu hodinu vydrží v letadle bez jídla a pití každý.

Porovnávejte ceny

 

Na internetu najdete také takzvané vyhledávače letenek. Jsou specifické tím, že si můžete z pohodlí domova, za pár minut, najít přesně ten let, který hledáte – tedy do konkrétní metropole. Základem je zadání prvotních parametrů, a to:

  • Letiště odletu a příletu
  • Termín odletu a příletu
  • Počet přestupů

Následně se vám zobrazí možnosti, které vašemu hledání plně vyhovují. A následně už je možné nechat si je jednoduše porovnat. Tedy seřadit od nejnižších cen a vidět, která letenka je tou cenově nejvýhodnější. A tu doporučujeme zarezervovat.

Roli hraje i termín odletu a příletu

 

Není nic výjimečného, že některé lety mohou být dražší než jiné. Je to dáno třeba tím, v který den se létá, nebo v jakou hodinu se létá. Porovnejte si různá časová období, ať víte, že vaše letenka do evropské metropole bude opravdu nejvýhodnější. Proto doporučujeme jako první naplánovat termín vašeho letu, a až potom začít plánovat vše ostatní.

Někdy se dané ceny mohou lišit i z jiného důvodu. A tím jsou slevové akce, se kterými přicházejí jednotlivé letecké společnosti. V konkrétních termínech dokážou snížit klasické ceny třeba i o desítky procent. A právě těchto termínů doporučujeme využít. Vzhledem k počtu leteckých společností, které napříč Evropou létají, je opravdu velká pravděpodobnost, že se vám povede na nízkou cenu narazit poměrně snadno. Na dané akce nemusí nutně upozorňovat jenom letecké společnosti na svých webech, jelikož se o nich dost možná dozvíte i od cestovatelů, či ze specializovaných cestovních webů.

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *