Přímořská letoviska lze navštívit i bez náročného cestování letadlem

Ačkoliv se cestování letadlem jeví jako nejpohodlnější a především nejrychlejší způsob přepravy za krásami mořského přílivu a písečných pláží, ne každý je schopen překonat strach a do plechového ptáka usednout. Cestování automobilem má také své výhody.

Proč cestovat po Evropě autem?

Vydat se na dovolenou vozem představuje určitou svobodu. Vyjedete v okamžiku, který si určíte zcela sami, po cestě můžete kdykoliv zastavit, udělat si přestávku na občerstvení, spánek. Případně navštívíte další destinace, historické památky. Jestliže do vaší rodiny řadíte i domácího mazlíčka a chcete jej vzít s sebou k moři, je automobil vhodnější variantou přepravy. Stejně tak malé děti snáší cestu autem mnohdy lépe než let letadlem.

Auto musí být spolehlivé

Noční můrou všech dovolenkářů, kteří se vydali na cestu k moři po vlastní ose, je jistě závada na vozidle. Nepodceňujte kontrolu vašeho auta v autoservisu, kde včas odstraní případně nedostatky. Třeba takový ucpaný filtr pevných částic může představovat při dlouhé cestě nezanedbatelný problém. Už jen to, že stále svítí kontrolka na palubní desce hlásící dpf problém, znamená zbytečný stres pro řidiče. Nenechte se tedy nijak při cestě zaskočit a dopřejte svému autu údržbu v podobě čištění dpf. Pokud vaše auto už jednoduše není dostatečně způsobilé a připravit jej na několik tisíc kilometrů dlouhou cestu by pro vás znamenalo znatelný finanční zásah, můžete si vůz jednoduše půjčit.

Mějte na paměti povinnou výbavu

O tom, že povinná výbava je nutností každého automobilu, ví snad každý řidič. Jednak jde o jistou první pomoc v případě menšího defektu na vozidle, jednak řádně vybavená autolékárnička může zachránit život váš nebo kohokoliv jiného. Berte v potaz, že v různých zemích existují různé prvky povinné výbavy. Zjistěte si tedy předem, co je třeba mít v autě při cestě do Chorvatska i jinam. Povinná výbava auta je dost často kontrolována policisty při běžné silniční kontrole vozidel. Vyhněte se zbytečným nepříjemnostem.

Začněte dovolenou už v autě

Autopůjčovna Pardubice vám poskytne při cestování kýženou jistotu a klid půjčením osobních vozů. Půjčovna dodávek Ostrava pak k tomu přidá i dostatek prostoru na spoustu nezbytných věcí. Vaše dovolená může začít už usednutím do spolehlivého vozu, se kterým víte, že v pořádku a pohodlí dojedete, kam chcete.

 
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *