Nezařazené

Olomoucký kraj: Historie i sportovní vyžití

Praha, Brno, Krkonoše, Šumava, Jižní Morava. Proč se vydávat pořád jen na ta turisticky nejvytíženější místa, když naše republika nabízí tolik krás k objevování? Velmi pěknými místy pro rodinnou dovolenou i partnerský pobyt disponuje například Olomoucký kraj.

Neváhejte, prohlédněte si penziony v Olomouckém kraji a vydejte se zkoumat tuto nádhernou část republiky. Co vás tam čeká?

Překrásné univerzitní město Olomouc

Své putování byste rozhodně měli začít v Olomouci. Je to dobré výchozí místo také proto, že nebudete mít nejmenší problém najít penzion Olomouc. Toto univerzitní městečko je místní metropolí, žije zde asi sto tisíc obyvatel.

V Olomouci se nachází řada historických památek jako sloup Nejsvětější Trojice (zapsán na seznamu UNESCO), krásná je i procházka po historickém jádru, které je městskou památkovou rezervací. Mají zde řadu divadel, krásná muzea (např. vlastivědné a Muzeum moderního umění), za návštěvu stojí i zdejší ZOO. A když už půjdete do ZOO na Svatém Kopečku, určitě si udělejte čas na procházku zdejšího poutního místa.

Hurá na lyže nebo turistiku do Jeseníků

Jste-li typ upřednostňující spíš akční dovolené, vydejte se na samotný sever Olomouckého kraje do Jeseníků. Doporučujeme prohlédnout penziony Loučná nad Desnou. Ideální je ubytovat se přímo v Koutech, odkud máte přístup na skvělé sjezdovky i turistické trasy. Blízko je také přečerpávací elektrárna, z níž si můžete užít nejdelší sjezd na koloběžce v ČR. V Koutech se nebudete nudit v zimě ani v létě.

Poznejte místní známé výrobky

Z Olomouckého kraje pochází řada výrobků známých po celém Česku. Chtěli byste vidět, jak se vyrábí ruční papír? Navštivte papírnu ve Velkých Losinách. Máte zájem poznat, kde se vyrábí pravé olomoucké tvarůžky?

Olomoucko je opravdu krásný region, který stojí za návštěvu. Než se sem vydáte, podívejte se na penziony na webu Penzion.cz. Dobré bydlení, kde si odpočinete po všech nabytých zážitcích, je totiž základ.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *