Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Dovolená v jižních Čechách

Chystáte se během letošního léta trávit svoji dovolenou v Čechách? Je to rozumné, neboť vzhledem k aktuální situaci vůbec není jisté, zda bude možné cestovat bez větších problémů do zahraničí. Právě nyní je ideální doba na rezervaci ubytování. Stačí se jen rozhodnout, jakou lokalitu zvolíte. Tradičně lákavým místem jsou jižní Čechy, a to konkrétně Třeboňsko.

Třeboňsko a letní dovolená

Dovolená v jižních Čechách je skvělým řešením pro ty z vás, kteří mají rádi přírodu a památky. Právě jih Čech totiž v tomto ohledu patří k vůbec nejatraktivnějším místům v naší zemi. Pakliže si najdete ubytování v Třeboni, můžete se těšit na velmi příjemně strávené dny, během nichž si dokonale odpočinete od běžného pracovního shonu a poznáte spoustu zajímavých míst, jež vás možná doposud míjela.

Ubytování v jižních Čechách nabízí velmi rozmanitou škálu hotelů a penzionů, najdete v nich dokonalé zázemí, případně i potřebné soukromí, vyberete-li si nějaký menší penzionek. Přímo v Třeboni se kupříkladu nachází malebný penzion Dílna. Je jen kousek od tamního věhlasného zámku, pěšky se k němu dostanete za dvacet, maximálně třicet minut. V rámci ubytování máte zajištěný nejen pohodlný apartmán, ale rovněž i parkovací stání zdarma.

Na co se zaměřit při pobytu v Třeboni?

Třeboň je oblastí známou hlavně díky rybníkářství. Ubytování v v Třeboni vám tak poskytne možnost zajet si do okolí a podívat se k rybníkům, což v letních měsících jistě přijde vhod, neboť se také letos dají očekávat velmi parné dny.

V samotné Třeboni pak při procházkách doporučuji navštívit kromě již zmíněného zámku ještě třeba tamní Dům přírody, v němž se nachází stálá expozice, která je zaměřená na zdejší přírodu a krajinu. V neposlední řadě si jistě nenechte ujít příležitost k návštěvě zdejšího pivovaru či výjimečné galerie buddhistického umění v centru města.

Abyste si nemuseli dělat příliš velké starosti s hledáním vhodného zázemí, najděte si ubytování na Hotel.cz.

Nové články

Nepřehlédněte