Kde si užít poslední volné dny? Přeci na wakeboardu!

Říká vám něco wakeboarding? Tenhle moderní vodní sport s sebou nese prvky snowboardingu a provozován je na speciálním vleku, svezete se ale také na vlně za motorovým člunem. Dříve nedostupný sport si dnes vyzkoušíte téměř po celé České republice.

Chcete se svézt? Zkuste to za motorovým člunem!

Jestli chcete zažít něco výjimečného, svezte se na vlně za motorovým člunem. Spoustu sportovních aktivit a pohodu u vody si můžete užít v jednom z vůbec nejoblíbenějších areálů v Třebouticích u Litoměřic, kde si mimo bohatého sportovního vyžití odpočinete v pohodovém baru. Skvělé zázemí vám pak poskytne kterékoliv ubytování v Litoměřicích.

Neméně zábavy přinese Lávka Park Skochovice, který se rozléhá v malebném údolí na pravém břehu přehradního jezera ve Vraném nad Vltavou. Za tažným člunem se až sedmdesátikilometrovou rychlostí proženete i zatopeným povrchovým dolem na periferii města Most, kde si ve Wake Matylda kromě klasického wakeboardingu vyzkoušíte i další jeho obměny: wakesurfing, surfing nebo vodní lyžování. Především pro lidi vyrážející na Moravu stojí za zmínku oblíbený Wake Morava v Otrokovicích v blízkosti Zlína. Opravdoví profíci si tu vlnu sjedou i na pravém surfařském prkně.

Vodní vleky. Kam za nimi?

Wakeboarding se dá provozovat také na vleku a během jízdy budete moct navíc zdolávat i nejrůznější překážky, které jsou po dráze různě rozprostřeny. Jeden z nejznámějších vleků najdete ve Stráži pod Ralskem, zábavu si ale užijete také na Těrlicku ve Ski&Wake Parku, jedinečném areálu navrženém také pro vodní lyžování, wakeskating nebo kneeboarding, který je provozován vkleče. To vše si budete moct vyzkoušet také v areálu Wake Park Merkur u Brna, a to přímo uprostřed Mušovských jezer v prostředí nádherné Pálavy.

Oblíbený vodní vlek se nachází i v krásném prostředí hlučínského jezera, jeden z novějších parků je i v Hradci Králové, a pokud se chystáte na dovolenou na Lipno, zastavte se v areálu mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou. Většina areálů je totiž v provozu až do konce září.

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *