Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Vychutnejte si návštěvu Českého Krumlova: Během letošního léta je jiný než dříve

Jižní Čechy jsou místem, kde každoročně tráví dovolenou desítky tisíc našinců a zahraničních turistů. Není divu, vždyť se jedná o jeden z našich nejmalebnějších krajů. Jedním z nejatraktivnějších míst je bezesporu Český Krumlov.

Proč si zajet do Krumlova právě letos?

Pro české turisty byl v posledních dvou až třech dekádách Český Krumlov spíše lokalitou, která byla přeplněná lidmi ze zahraničí, co ne každému mohlo vyhovovat. V letošní letní sezoně je ale situace výrazně odlišná, a to především kvůli stavu kolem pandemie nového koronaviru. Turistů ze zahraničí je minimum, takže mají Češi volný prostor k tomu, aby opět poznali krásy tohoto jihočeského historického městečka.

Největší lákadla města

Český Krumlov toho má skutečně hodně co nabídnout. Jeden den vám na vše rozhodně nestačí, ideální je zde pobýt alespoň několik dní, potažmo celou dovolenou, pokud ji spojíte i s výlety po okolních atraktivních místech na jihu Čech.

Jak známo, Český Krumlov je především historickým městem. Vždyť se zde nachází kolem 300 památkově chráněných objektů. Dominantou je samozřejmě hradní komplex, který je jako jeden z mála objektů v ČR zapsaný i na světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Krumlov ale láká i na řadu kulturních akcí. Také letos, kdy je konání veřejných akcí dosti problematické, se zde koná například filmové léto ve zdejší Klášterní zahradě, dále pak nesmím opomenout tradiční festival, který je zaměřený na komorní hudbu, nechybí koncerty zástupců populární hudby. Kromě toho ve městě funguje několik galerií, výrazným bodem města je rovněž divadlo na otáčivém hledišti. Když se k tomu přidá posezení v některé z hospůdek či restaurací, kde si dáte třeba jihočeské pivo a tradiční místní speciality k jídlu, Český Krumlov prostě musí okouzlit snad každého. Rovněž výlety do okolí stojí za to, nudit se rozhodně nebudete.

 

 

Nové články

Nepřehlédněte