Proč byste si i vy měli pořídit trekové boty?

Chodíte rádi na túry, baví vás šplhat po horách a chystáte se projít pěšky svět křížem krážem? Pak určitě potřebujete dobré boty! Takové, v nichž se vám nebude potit noha, zároveň nepromoknou, budete se v nich cítit pevně, nebudete z nich mít otlačené paty ani palce.

České hory se dají odchodit i v teniskách. Pokud se ale vydáte k sousedům do Tater nebo na jih do Alp, doporučujeme vyrazit v pevných botách přímo určených na dlouhé chození. Proč?

Noha v nich bude pevná

Tenisky jsou na chození pořád lepší než baleríny, mokasíny nebo dokonce lodičky, ale na dlouhé túry uzpůsobené opravdu nejsou. Trekové boty ano. Jsou dostatečně pevné a pevně sevřou nohu, obzvlášť když si pořídíte kotníčkovou variantu. Kotníčková outdoor obuv je skvělá do vyšších poloh či na jaro a podzim. V létě budete litovat, že je vám v nich teplo, pokud se nebudete pohybovat v tisících metrech nad mořem, kde je počasí trochu jiné.

Nebudou se vám potit nohy

Ve vysokých trekových botách vám sice bude teplo, ale zpocené nohy z nich mít nebudete, aspoň ne z kvalitních. Jsou uzpůsobené dlouhému chození, obvykle mají větrání nebo prodyšnou membránu, díky které může noha dýchat. U dlouhých pochodů, kdy budete mít boty na nohou třeba 8 hodin v kuse, to oceníte.

Déšť ani horské potůčky si na vás nepřijdou

Trekové boty bývají tradičně vybaveny nepromokavou membránou Gore-tex. Investujte do takových, které tuto membránu mají, protože pak vás nepřekvapí žádná přeháňka či cesta vedoucí přes horský potůček. Membrána Gore-tex prostě nepromokne, což se o běžných teniskách říct nedá.

Obuv déle vydrží

Trekové boty jsou vyrobené k tomu, že v nich projdete kus světa. Drží pevně, chodí se v nich příjemně (vyberete-li si správnou velikost) a vydrží vám dlouhá léta. Outdoor obuv je sice dražší záležitostí, ale připlatit si se v tomto případě vyplatí. Zkuste se podívat například na trekové boty italské značky AKU v e-shopu Alpitrek.cz. Značku AKU ještě neznáte? Nevadí, vybírat podle výrobce se stejně nevyplatí. Sledujte raději parametry bot, pokud nechcete zbytečně přeplácet za známou značku.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *