Mácháč vs. Chorvatsko, která dovolená nezatíží vaši peněženku?

Plánujete dovolenou s dětmi, ale nevíte kterou destinaci si vybrat? Líbí se vám blízký mácháč, ale také byste se rádi slunili u moře v Chorvatsku? Která dovolená vyjde levněji? Čtěte dnešní článek.

 

Pohádkové Máchovo jezero

 

Tisíce návštěvníků přiláká krásné okolí Máchova jezera. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou. Využít můžete penziony i chatky nedaleko pláže. Vybrat si z mnoha kempů i turistických aktivit. Dovolená u Máchova jezera nemusí být nutně jen bláznivou koupačkou, ale také aktivní dovolenou. Můžete se zúčastnit letních diskoték na pláži, zahrát si volejbal nebo se vydat na nedaleké kulturní památky.

 

Na výlet se můžete vydat na Panskou skálu, Bezděd, vrch Ralska, rozhlednu na Vrátenské hoře u Mšena nebo třeba k pomníku padlých v první světové válce ve Svojsíkových sadech u Čepelského rybníka. Osvěžit se můžete třeba v cukrárně Stráž pod Ralskem.

 

Chatky na Mácháči si můžete pronajmout již od 5 000 Kč za týden a tak vás taková rodinná dovolená může vyjít okolo 8 000 Kč pro čtyřčlennou rodinku, když si k tomu přičtete jídlo, pohonné hmoty a nějaké ty drobné na zmrzlinu pro děti.

 

Jako mnoho turistů do Chorvatska

 

Jste zaujati pro moře a nechcete vyměnit jezero za moře? Pak si připravte poněkud víc peněz, jelikož pronajmutí apartmánu u moře stojí od 650 Kč za noc. Samozřejmě levnější variantou jsou tu kempy, kde se můžete ubytovat již od 400 Kč.

 

Chorvatsko má ovšem i své výhody. Jednak je to krásné a čisté moře, pohoří, která se na obzoru rýsují. Možnost širokého sportovního vyžití jako je třeba i windsurfing či potápění.

 

Pokud zde plánujete dovolenou s dětmi doporučujeme destinace jako jsou Medulin, Baška na ostrově Krk, Brela či Omiš. Jsou to místa, kde se i vašim dětem bude velmi líbit. Navštívit můžete Dinopark ve Funtaně a Omiši, akvarium v Bašce, Aquapark Istralandia, který najdete u města Novigrad na Istrii nebo naplánovat výlet lodí.

 

Ať už zvolíte jakoukoliv dovolenou pamatujte, že každá dovolená, ať už u moře nebo u jezera má své pro a proti. Tak se nenechte odradit a dejte na svůj vlastní úsudek.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *