3 tipy na rozhledny v Českém Švýcarsku, jež vás budou bavit

České Švýcarsko je jedním ze 4 tuzemských národních parků, který nabízí spousty zajímavých přírodních krás. Vyhlášen byl sice až v roce 2000, nicméně možná o to víc láká spousty turistů. Magnety, mezi které patří třeba Pravčická brána anebo Hřensko a mnohé jiné, není třeba nijak výrazně zmiňovat. Zná je totiž skoro každý. My se v následujících řádcích zaměříme na celkem 3 rozhledny nabízející úžasné pohledy do údolí, na něž jen tak nezapomenete.

Děčínský Sněžník nabízí krásný kruhový výhled

Nevíte kudy z nudy a láká vás oblast Děčínska? Pak vyrazte na rozhlednu Děčínský Sněžník, ta je situována na samotné špici stejnojmenného vrcholu stolové hory, jejímž základem je pískovec. Rozhledna leží cca 7 km severozápadním směrem od Děčína. Je charakteristická svou výškou 33 metrů a podobou šachové figury. Vede na ni 173 kamenných schodů vedoucích ve spirále vnitřní částí konstrukce. Poté se budete muset vyšplhat ještě po dalších 38 kovových schodech. Shora uvidíte takové skvosty, jako jsou Říp, Bezděz nebo Ještěd, a další Krkonošské kopce.

Janovský vrch s výhledem na větrný mlýn

Výbornou volbou je i výlet, který začíná v obci Janov. Odtud se lze vydat na Janovský vrch. Právě tady byl postaven vysílač, jehož součástí je i vyhlídková plošina ve výšce 30 metrů nad povrchem země. Rozhledna funguje od roku 2013 a jako odměna za výšlap po 160 kovových schodech vám poslouží nádherné panoramatické pohledy na Lužické hory, České Švýcarsko a okolí Janova. V něm se můžete podívat na známý větrný mlýn holandského charakteru.

Rozhledna Tanečnice s nádechem úplného severu

Mezi časté tipy na výlety patří nejseverněji položená rozhledna v České republice Tanečnice. Nachází se u obce Mikulášovice na samotném okraji národního parku České Švýcarsko. Typická osmiboká věž měří 26 metrů a je situována na kopci s nadmořskou výškou 598 metrů. Zdolat při výstupu je nutné 138 schodů.

 

Booking.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.