Pátek, 22 září, 2023

Nové články

5 důvodů, proč je Česko oblíbenou destinací turistů

Česká republika je velmi oblíbená destinace pro zahraniční turisty. Pojďme se podívat na pět důvodů, proč je Česko v zahraničí tak oblíbené.

Bohatá historie

Vzhledem ke své výhodné poloze v srdci Evropy a rozmanitému přírodnímu bohatství byly české země v dávných dobách středobodem zájmu mnohých panovníků a dynastií. Prahu si pro její půvab naopak volili slavní umělci, vědci a jiné významné osobnosti jako místo k životu a působení. Svou roli napříč historií hrálo též náboženství. Dějiny tak v Čechách zanechaly celou škálu romantických, veselých i dramatických příběhů.

Okouzlující památky

S bohatou a poutavými příběhy nabitou historií souvisí i velké množství architektonických skvostů z rozdílných epoch od doby románské, přes gotiku, baroko až po moderní stavby 20. století. Mezi nejnavštěvovanější památky v Praze patří jednoznačně Pražský hrad, kde se na jednom místě snoubí všechny uvedené slohy. Na různých místech republiky se pak nachází celkem 14 památek světového dědictví UNESCO a kromě toho bezpočet hradů a zámků, které jako by se předháněly, který z nich si získá svou krásou vaši pozornost jako první.

Praha, matka měst

Zůstaňme chvíli u české metropole. Ne nadarmo se jí ve středověku přezdívalo Praha, matka měst. Jednalo se skutečně o velmi důležité obchodní, politické i kulturní centrum. I v dnešní době má však historické jádro Prahy svou osobitou atmosféru, která vás rychle uchvátí. Vždyť za jedno z nejmalebnějších náměstí světa je považováno právě Staroměstské náměstí v Praze. Křivolaké uličky na Malé Straně pod Pražským hradem vybízí k nekonečným toulkám s fotoaparátem v ruce. A z hradeb Vyšehradu můžete pozorovat panorama stověžaté Prahy, které má své kouzlo zejména při západu slunce.

Dobré spojení do ostatních měst i do sousedních zemí

Především turisté z mimoevropských států si nemohou vynachválit strategickou polohu České republiky. Nezřídka si zarezervují ubytování v pražském hotelu a v rámci své návštěvy Česka podnikají jednodenní výlety do ostatních zajímavých měst v sousedních státech, např. do Drážďan, Norimberka, Vídně nebo Krakova. Jednoduché a praktické spojení se nabízí z hlavního města samozřejmě také do dalších navštěvovaných oblastí v České republice, jakými jsou např. „stříbrné město“ Kutná Hora, pohádkový Český Krumlov nebo Karlovy Vary – nejznámější lázně Česka.

Výtečná kuchyně

O tom, že česká kuchyně patří mezi vyhlášené po celém světě, v dnešní době už asi nikdo nepochybuje. Snad ve všech větších městech republiky vás očekávají restaurace, v nichž špičkoví kuchaři dennodenně připravují nejvybranější speciality podle tradičních receptů. A pochopitelně nesmí chybět ani poctivé české pivo.

Nové články

Nepřehlédněte