Krkonoše

Léto v Krkonoších je nezapomenutelné

Vyrazit do hor si odpočinout a načerpat nové síly je skvělý nápad v kterémkoli ročním období.

Pro ty, co si raději užijí zelených strání, které jsou díky sluníčku provoněné horskými bylinami, je ideální vyrazit do hor v létě. Dny jsou dostatečně dlouhé na výlety na kole nebo pěšky.

Vidět a zažít toho můžete stále dost. Vydejte se do Krkonoš a nechte alespoň na pár dní všechny starosti za sebou. Ubytování v Krkonoších se vyplatí na více dnů, abyste stihli alespoň malou část toho, co vám umí hory nabídnout. S rodinou nebo partou přátel vás čekají výlety, nezapomenutelná příroda a také mnoho zážitků. Jedním z lákavých cílů je i černohorské rašeliniště, které je největším vrchovištním rašeliništěm lesního typu na území Krkonošského národního parku. Projít si jej můžete po naučné stezce dlouhé 3,5 kilometru. Díky podvalovému chodníku se s tímto 6 tisíc let starým rašeliništěm seznámíte skutečně z blízka a dřevěná vyhlídková věži vám ho ukáže i z nadhledu. Když už budete na svazích Černé hory, je škoda nevyrazit i na rozhlednu Panorama. Ta patří ke konstrukčně unikátním a nabízí nádherné výhledy. Při dobré viditelnosti se můžete kochat výhledem na Sněžku, ale i na hrad Trosky či Bezděz. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout i Kunětickou horu nebo České středohoří.

Po výletě si jistě rádi vychutnáte klid a pohodu. Takové zázemí nabízí klasická chalupa Ledárna, která je umístěna v centru obce Černý důl. Klidná zahrada s přírodním jezírkem a dětským hřištěm zajistí soukromí. V případě, že už bude večer chladněji, zahřejí vás klasická kachlová kamna s prosklenou krbovou vložkou.

Příjemné posezení s šálkem čaje či sklenkou vína za mihotajícího se svitu ohně z krbu přinesou tu pravou atmosféru neuspěchané doby našich babiček a pomohou vám vychutnat si klid a odpočinek. Krkonoše umí nabídnout mnohé a je na vás všechny tyto krásy objevit.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *