Šumava

Zimní pobyt na Šumavě v oblasti kolem Železné Rudy

Oblast Šumavy patří k jedněm z nejpůsobivějších v rámci celé České republiky. Ne náhodou se stává cílem mnoha turistů. Pokud se chystáte vyjet ještě v letošní zimě někam za odpočinkem, třeba i aktivním, může to být právě Šumava, kde najdete potřebné zázemí, klid a hojné příležitosti k zábavě a sportu.

Ubytování

Ubytování na Šumavě v posledních letech nabízí nejen klasické horské chaty a malé penziony, ale také nově vybudované, potažmo důkladně zrekonstruované objekty, takže je rozhodně z čeho vybírat. Je pravdou, že zimní pobyty bývají v této lokalitě velmi žádané, tudíž je ideální, když si místo v hotelu či penzionu najdete alespoň pár měsíců před tím, než se tam plánujete podívat. Díky aktuální situaci, kdy mají hlavně hosté ze zahraničí dosti ztížený přístup na naše hory, se však najdou ubytovací kapacity i na poslední chvíli, takže rozhodně nemusíte truchlit, že letošní zimu už nestihnete. A kdo má rád plánování dopředu, ten si určitě zajistí ubytování na Šumavě s předstihem už třeba na příští zimu, aby měl jistotu.

Na co se můžete těšit, zvolíte-li Železnorudsko?

Zimní dovolená na Šumavě skýtá řadu možností. Jen kousek od Železné Rudy, centra západní poloviny pohoří, najdete sjezdovky na Špičáku, kde jsou velmi dobře upravené tratě různých obtížností, takže uspokojí zdatné i méně zkušené lyžaře. Při oblevě si pak zajděte k tamním jezerům. Černé a Čertovo jezero se nacházejí pár kilometrů od Železné Rudy, takže si uděláte příjemný výlet s rodinou. Dojet se k nim dá i na běžkách. Jinak běžkaři zde mají skvělé podmínky, na Šumavě jsou pravidelně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí, a to prakticky po celou zimu. Samotná Železná Ruda je malebným městečkem, v němž milovníky památek zaujme například tamní barokní kostel přímo v centru.

Abyste se nemuseli trápit při hledání vhodného hotelu a penzionu, rezervujte si ubytování na Hotel.cz.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *