Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Tip na příjemnou rodinnou dovolenou

Znáte Máchovo jezero? Jistě ano. A byli jste tady? Jestli ještě ne, je letos ideální příležitost to změnit a vyrazit na dovolenou v české přírodě. Kde se ubytovat a co určitě nezapomenout navštívit vám poradíme v tomto článku. Tak si připravte diář a rovnou si rezervujte volný termín pro dovolenou.

Koupání, turistika a sport

V okolí Máchova jezera na vás čeká celá řada různých aktivit. Na své si přijdou milovníci koupání a vodních sportů. Využít můžete půjčovnu šlapadel, loděk a veselé vodní atrakce. Díky bohatým možnostem se u jezera zabaví i děti, takže se jedná o skvělé místo pro rodinnou dovolenou. V létě navíc obec Doksy připravuje bohatý kulturní program. Až vás přestane bavit trávit čas u vody, vydejte se na turistické procházky po okolí.

Výlety po památkách

Pro milovníky hradů je v okolí celá spousta možností, kam vyrazit. Podívat se můžete na 10 kilometrů vzdálený hrad Bezděz, případně na 18 kilometrů vzdálený hrad Houska. Kousek od Máchova jezera se nachází i pěkný zámek Zahrádky, kolem kterého je park se vzácnými a starými dřevinami. Pokud máte auto, můžete si udělat i výlet do blízkého Liberce. Okolní lesy jsou však plné stezek a značených tras, kde můžete spojit aktivní pohyb a obdivováním přírody.

Ubytování uprostřed lesa

Aby byla dovolená podařená, je potřeba vybrat to správné ubytování. Klidné ubytování v chatkách uprostřed lesa nabízí romantickou atmosféru a dostatek soukromí. Chatky Staré splavy disponují moderně zrekonstruovaným sociálním zařízením a výbornou kuchyní po celou dobu pobytu. Využít samozřejmě můžete i vlastní stravování, případně navštěvovat restaurace v okolí Máchova jezera. Pro parádní dovolenou u vody nemusíte jezdit nikam daleko. Přesvědčte se, že i Česká republika má co nabídnout a užijte si místní příjemný pobyt klidně i s celou rodinou.

Nové články

Nepřehlédněte