Jižní Morava

Podzim v Česku? A proč ne? Vyrazit můžete třeba za vínem

Začátek podzimu s sebou přináší třeba vinobraní neboli začátek vinařské sezony. Vše začíná burčákem a končí v listopadu mladým vínem. A kam za ním vyrazit? Kam jinam než na Moravu!

Nenechte se zmýlit! Podzimní pobyty nejsou jenom ty lázeňské, i když ani ty nejsou k zahození. Nemalému zájmu se momentálně těší i ty vinařské. Na ty se specializuje především jih Moravy. Zažít tu přitom můžete nezapomenutelnou degustaci spojenou s prohlídkou originální architektury. A kam konkrétně vyrazit?

Hurá do Velkých Pavlovic

Jedním z nejznámějších a zároveň nejmalebnějších jihomoravských městeček bezesporu jsou Velké Pavlovice lákající turisty a vinaře do svých Opilých sklepů. Jedná se o komplex patnácti sklepních objektů nacházejících se ve svahu viniční trati Stará hora. Tamní sklepní uličku jaksepatří proslavily křiklavě barevné domky, v nichž je možné se i ubytovat.

Je libo degustace?

Velkopavlovické vinobraní sice už asi nestihnete (proběhlo o víkendu 15. a 16. září), ale to vůbec nevadí. Degustační akce tamní sklípky a vinařská návštěvnická centra pořádají v průběhu celého roku. A k tomu nabízejí kouzelný výhled na lány vinic.

Ubytování na jižní Moravě

Kde sehnat ubytování na jižní Moravě ? Třeba na serveru hotel.cz, který sdružuje nabídky ubytovatelů napříč republikou. Plánujete-li cestu za vínem, nabízí se vám třeba ubytování na Pálavě, konkrétně přímo v Chráněné krajinné oblasti Pálava. Na serveru najdete malebné penziony i luxusní rezidence. Apartmány, vily i hotely.

Dovolená ve Znojmě

Nezapomenutelná může být i dovolená ve Znojmě. Ani tam o dobré víno nebude nouze. A nejenom o víno. Prozkoumat byste rozhodně měli i tamní slavné podzemí. Unikátní labyrint chodeb měřící až 27 km. Pokud ho zdoláte celý, stoprocentně si skleničku vína zasloužíte. Pro váš podzimní pobyt v Česku si zkrátka rezervujte „ubytování na Hotel.cz„.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *