Brno

Historická sklepení i podzemní jezero: Vydejte se za skrytými zákoutími města Brna

Věděli jste, že v centru Brna, hluboko pod Zelným trhem, najdete labyrint chodeb a že pod Petrovem se skrývá dokonce podzemní jezero? Jaká další překvapení pro vás hlavní město Moravy chystá?

Praha ukrývá nejeden div, který stojí za bližší prozkoumání, ale také největší moravské město má co nabídnout. Vydejte se do centra Brna, projděte si jeho historická zákoutí a nechte se prodchnout tajuplnou atmosférou podzemí.

Dovolená v centru města

Upřednostňujete turistické dovolené, kdy se dozvíte něco o minulosti města a máte možnost nasát jejich bohatou historii? Důkladný průzkum těch nejzajímavějších míst a toulky po okolí zaberou nějaký čas, proto si rovnou rezervujte ubytování – minimálně na celý víkend.

Abyste to všude měli blízko a vyhnuli se potížím s parkováním, ubytujte se v apartmánu na Kopečné ulici, odkud se pěšky snadno dostanete ke katedrále svatých Petra a Pavla, hradu Špilberk i na Petrov. Přímo pod budovou se nachází podzemní garáže, kde můžete nechat své auto. Zdejší ubytování je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí dostatek soukromí.

Věznice s děsivou historií

Podhradí Špilberku je jistě zajímavým místem k návštěvě – součástí hradního komplexu kdysi bývala obávaná věznice. Brněnské kasematy se pojí s mnoha příběhy, které budí hrůzu. Původně sice sloužily jako úkryt pro vojsko, ale v 18. století si vydobyly pověst jednoho z nejtvrdších vězení habsburské monarchie. Podle některých historek se ti nejhorší zločinci přivazovali k odtokovému kanálu a tam je ještě zaživa ožíraly krysy. Co je na tom pravdy se už můžeme pouze dohadovat – o tom, že podmínky ve věznici byly mimořádně tvrdé, však nemůže být sporu.

Podzemí, které nadchlo i filmaře z Hollywoodu

Kromě strašidelných vězeňských cel se pod Špilberkem nachází atomový kryt. To ale není jediné tajemství brněnského podzemí – například pod Zelným trhem leží nejstarší sklepy z období gotiky a zajímavou prohlídku nabízí také kostnice v kostele svatého Jakuba.

Staré sítě chodeb vedou rovněž pod Českou ulicí a ještě mnohem dál. Jednou z nejzajímavějších atrakcí je potom jezero pod Petrovem, kde lze dokonce plout na loďkách. Právě podzemní jezero dlouhodobě budí obrovský zájem. Není tedy divu, že se o brněnské podzemí začali zajímat zahraniční turisté a dokonce i filmaři z Hollywoodu.

Do kraje vinic je to jen kousek

Jestli plánujete dovolenou na delší dobu a rádi byste se podívali někam do vinných krajů, z centra města to nebudete mít daleko. Apartmány Habánská v Pouzdřanech, kam se autem dostanete za něco málo přes půl hodiny, nabízí jedinečnou příležitost posedět v typickém habánském sklepě i luxusní ubytování v jednom ze dvou apartmánů. Oblíbená výletní místa jsou odsud jen pár kilometrů a najdete zde i národní přírodní rezervaci – Pouzdřanskou step a Kolby.

Prohlédněte si habánské sklepy, ochutnejte místní víno a dopřejte si zasloužený odpočinek. Krásy Brněnska a atraktivní lokality v oblasti Pálavy představují ideální kombinaci – obohatí vás nejen kulturně, ale především vás nabijí novou energií.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *