Knížecí Rybník - Hotel a Wellness, ubytování Tábor
okres Tábor, Tábor

Knížecí Rybník – Hotel a wellness, ubytování Tábor

Knížecí Rybník je hotel, wellness, restaurace a kemp ležící v nádherném prostředí jižních Čech, nedaleko malebného husitského města Tábor.

Resort Knížecí rybník je situován v příjemné a klidné přírodní lokalitě mezi lesem a rybníkem, zároveň je však velice dobře dosažitelný. Nacházíme se na okraji Tábora – cca 5km východně od centra města, autem (sjezd č.79 z D3, hlavní silnice č.19 směr Pelhřimov), městskou hromadnou dopravou (linka č.30, zastávka Camping Knížecí rybník, vlakem (zastávka Smyslov), na kole po modré cyklistiké stezce.

Knížecí rybník nabízí celoroční ubytování v Hotel & wellness Knížecí rybník Tábor. Rezervujte si pobyt s wellness balíčkem nebo jen ubytování při cestování.

Mapa areálu Knížecí Rybník, ubytování Tábor
Mapa areálu Knížecí Rybník, ubytování Tábor

Resort dále nabízí sezónní ubytování v 5 vybavených apartmánech s teráskou, které se nachází přímo na břehu Knížecího rybníka nebo v 3, 4, 6-ti lůžkových chatkách. Většina chatek taktéž přímo na břehu rybníka a dostatečné prostory v kempu pro ubytování ve vlastním zařízení jako jsou stany, karavany, obytné vozy a mikrobusy s možností připojení na elektrický proud.

Resort Knížecí rybník je vhodný pro příznivce rybolovu, houbaření, turistiky, cykloturistiky, rekreačního sportu a hlavně pro příznivce klidu a pohody.

Wellness Knížecí Rybník

Knížecí Rybník - Wellness, odpočinková zóna
Knížecí Rybník – Wellness, odpočinková zóna

V jednorázovém vstupném můžete využít celé wellness – vířivku, finskou saunu, bio saunu, parní komoru, s možností ochlazování v rybníce. Relaxujte v pohodlných lehátkách před solnou stěnu nebo s výhledem do okolní přírody. Pro malé občerstvení je pro Vás připraven wellness bar.

Knížecí Rybník - Wellness, vířivka
Knížecí Rybník – Wellness, vířivka

Celé wellness je bezplavkovou zónou. V ceně vstupného je zapůjčení prostěradla.

finská sauna (90 – 100°C, 10% vlhkost) 20 osob
bio sauna (65°C, 30 – 40% vlhkost) 10 osob
parní komora (50°C, 100% vlhkost) 8 osob
vířivá vana (34°C) 5 osob
wellness bar pro malé občerstvení
Knížecí Rybník - Wellness, sauna
Knížecí Rybník – Wellness, sauna

Chatky v kempu Knížecí Rybník

Nabízíme pět apartmánů A1 – A5 s vlastní koupelnou, vybavenou kuchyňkou, televizí a elektrickým vytápěním. Apartmán má dvě oddělené ložnice, každou se dvěma lůžky. Součástí každého apartmánu je terasa s krásným výhledem na panorama Knížecího rybníka. Díky zateplení a vytápění je provoz v apartmánech možný v jarních i podzimních měsících.

Pro méně náročné hosty nabízíme sezónní ubytování ve 3, 4, 6-ti lůžkových chatkách se základním vybavením. Toto vybavení obsahuje válendy, palandy, stůl, židle, skříň, přikrývky, lůžkoviny, ledničku a zásuvku na 220 V.

Kemp Knížecí Rybník

Kemp je v provozu od 1.května do 30.října (pokud počasí dovolí)

Kemp nabízí dostatečné prostory pro ubytování ve vlastních stanech, karavanech a obytných vozech s možností připojení na elektrický proud. Parkování aut v kempu přímo u stanu, karavanu atp.

K dispozici jsou umývárny, toalety a sprchové mincové (20,-) kabinky s teplou vodou. Kuchyňky s plynovým sporákem, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. Hostům je k dispozici automatická pračka.

Noční klid 22.00 – 7.00 hod.

Tábor na Wikipedii

Tábor (německy Tabor) je město v Jihočeském kraji, 50 km severně od Českých Budějovic na řece Lužnici. Žije zde přibližně 34 tisíc obyvatel a je tak po Českých Budějovicích největším městem v kraji. Spolu se Sezimovým Ústím a Planou nad Lužnicí pak vytváří městskou aglomeraci s více než 45 tisíci obyvateli. Historické jádro je městskou památkovou rezervací. Je regionálním centrem turistického ruchu. Lákadlem pro návštěvníky je zejména historie husitského hnutí. Více na Wikipedii.

Tábor, letecký pohled, zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tabor_CZ_aerial_old_town_from_north_B1.jpg, autor: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:T%C3%A1bor%C3%A1k
Tábor, letecký pohled, zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tabor_CZ_aerial_old_town_from_north_B1.jpg, autor: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:T%C3%A1bor%C3%A1k

Chcete-li navštívit a poznat táborské památky, za zmínku stojí zejména Věž Kotnov, bývalý hrad, Stará radnice, Kostel Proměnění Páně, Jordán, Kostnický dům, Husův park, Botanická zahrada, Granátová skála, Poutní kostel v Klokotech nebo Barokní zámek Měšice.

Kam v okolí

Turistická místa, hrady a zámky

Kromě bohatého spektra turistických cílů, které nabízí nádherná oblast jižních Čech, je kemp výhodným výchozím bodem pro cyklistické vyjížďky po okolí, kde je dostatečné množství značených cyklotras, tak i pěší výlety do nejbližšího okolí – historického husitského města Tábora, Chýnova (rodiště a muzeum sochaře Františka Bílka), Chýnovských jeskyní, na Kozí Hrádek (působiště Mistra Jana Husa) nebo na zříceninu hradu Choustník. Vzdálenější cíle jako jsou např. zámek Červená Lhota 30km, zámek Hluboká nad Vltavou 50km, hrad Zvíkov 35km, zámek Orlík 45km.

Knížecí rybník – Kontakty

TC Knížecí rybník 399 , 391 56 Tábor – Měšice provozuje:
MARELAX s.r.o., ATC Knížecí rybník 399, 391 56 Tábor – Měšice

PROVOZNÍ DOBA RECEPCE: 9:00 – 21:00 hodin

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *