Cestovní pojištění přijde vhod i při jednodenních výletech v zahraničí

Čas letních dovolených se blíží mílovými kroky a spousta lidí se v rámci putování Českem podívá také do zahraničí. Pokud máte v plánu kratší výlety do míst, která jsou od hranic vzdálená třeba jen několik málo kilometrů, berte na vědomí, že i v takovém případě přijde vhod komerční cestovní pojištění. S „modrou kartičkou“ vaší zdravotní pojišťovny (EHIC) máte v rámci EU právo jen na lékařsky nezbytnou péči, a to pouze ve státních zdravotnických zařízeních.

 

Evropský průkaz zdravotního pojištění vám v cizině poslouží jako doklad, že máte zdravotní pojištění v zemi EU, a že případnou péči uhradí zdravotní pojišťovna, u které jste registrování. Počítejte však s jistým omezením – ve státech, kde je průkaz uznáván, má jeho držitel nárok na nutnou a lékařsky nezbytnou zdravotní péči, a to navíc za podmínek totožných jako pro občany daného státu.

V praxi to znamená, že se můžete nechat ošetřit pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních a týkají se vás veškeré případné poplatky za léky, ošetření a hospitalizaci. Připomínáme, že v jednotlivých státech EU nejsou stejné podmínky. Náklady na zdravotní péči jsou v některých zemích podstatně vyšší než v České republice. Může se jednat o desítky korun až několik tisíc korun. Proto je vhodné zvážit levné cestovní pojištění, které vychází na několik desítek korun za den.

 

Velmi draho může přijít úraz v Alpách. V rámci pojištění totiž nejsou zahrnuty například náklady na zásah horské služby. Jen transport vrtulníkem přitom vychází na několik desítek tisíc korun.

Pokud se pro výlet za hranice rozhodnete na poslední chvíli, sjednejte si pojištění do zahraničí on-line. Uhradíte-li pojistné kartou, pak pojištění začne platit okamžitě a vy můžete bez obav vyrazit za novými zážitky.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *