Milovníci historie hurá na výlet

V zimě se nabízí jen málo míst, kde si můžeme udělat výlet. Nemusíte nutně holdovat zimním sportům, abyste si mohli v zimě udělat výlet. Pár míst je i v zimě otevřeno. Například pokud máte rádi historii, nabízí se vám návštěva bývalé nacistické továrny Rabštejn, která je otevřena po celý rok.

Odhalení tajemství

Kolem Hitlera se skrývalo spoustu zajímavých i nebezpečných tajemství, které se odhalily až postupem času. Jedním z nich je například i továrna Rabštejn, kterou můžete sami navštívit. Tato bývala továrna je ukrytá ve skalách v okolí České Kamenice a je vhodná i na výlet v zimě, protože je otevřena po celý rok, ovšem měla by vás být skupinka minimálně osmi lidí, takže vezměte sebou i další členy rodiny či popřípadě nějaké kamarády. Hodina může být na vás, stačí se jen domluvit na telefonním čísle, které najdete i na internetových stránkách. A pokud budete chtít vidět něco navíc, lze i to, samozřejmě za jistý poplatek.

Výlet, na kterém se naučíte

S pojmem Hitler a druhá světová válka se pojí velmi negativní atmosféra a mnoha lidem naskočí husí kůže, proto neradi navštěvují podobná místa. Ovšem návštěva bývalé továrny Rabštejn může být nejen zajímavá, protože se dostanete do míst, které nejsou běžné, ale je také velice poučná, protože se zde dozvíte spoustu nových informací, které vám mohou pomoci lépe chápat některé historické události. Nebojte se vzít sebou i děti, aby se dozvěděly něco navíc, rozhodně jim to pomůže při hodině dějepisu.

Zde se bát nebudete

Bývalá továrna Rabštejn je rozdělena na několik expozic. A všechny jsou opravdu zajímavé, a přestože se jedná o místo, na kterém se podílel Hitler, jehož jméno se lidé skoro bojí vyslovit, zde se nebudete bát. Ze zdí sice sálá negativní atmosféra, zejména když je venku pořádná zima, protože to atmosféru jen dotáhne. Ale expozice jsou vytvořeny opravdu velmi příjemně a pěkně, takže si dokážete představit, jak to zde vypadalo a jak museli vězni z koncentračních táborů trpět, když tento areál stavěli a pracovali na něm. Avšak podzemní cesty jsou pěkně nasvětleny, jsou zde informační tabule, což rozhodně nepůsobí krvelačně.

Trochu zajímavější výlet

Velkou výhodou je, že výlet v bývalé továrně Rabštejn nabízí i adrenalinový zážitek. V případě, že netoužíte pouze o nudném výletu, můžete se domluvit, neboť zde jsou ochotni uspořádat vám i týmové hry. Kromě zajímavých týmových her si zde můžete zahrát například paintball či airsoft, což v těchto prostorách musí být nezapomenutelný zážitek. Tyto hry jsou perfektní nejen pro rodinu a přátelé, ale také na upevnění kolektivu v práci.

Udělat si výlet do bývalé nacistické továrny se někomu může zdát poněkud morbidní, avšak díky těmto výletům se dozvíte mnoho nových informací. I z těchto míst si můžete odnést zajímavé zážitky.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *