Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Vyrazte na vodu s půjčovnou lodí – Čtyři tipy na nejlepší vodácké výlety v ČR

Už Vás nebaví každoroční dovolená u moře nebo na chatě a chtěli byste letos zažít něco nového? Nechcete za dovolenou utrácet mnoho peněz a chcete ji strávit spíše doma v Česku? Pokud ano, máme pro Vás několik tipů na vodácké výlety na čtyřech oblíbených českých řekách. Vodácké výlety jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušené vodáky a výhodou je, že k nim nepotřebujete žádné drahé vybavení – všechno potřebné Vám poskytne půjčovna lodí._putzer.cz_Vyrazte-na-vodu-s-pujcovnou-lodi-8 (5)

Berounka – ideální řeka pro začínající vodáky

Jestli jste ještě nikdy na vodě nebyli a máte obavy z náročných úseků, doporučujeme vydat se na první vodácký výlet na Berounku. Tato řeka je pro začátečníky velmi vhodná, protože je docela snadno sjízdná a mohou se na ni vydat i rodiny s dětmi. I zkušení vodáci si ale přijdou na své, pokud si vyberou některé z obtížnějších tras. Výhodou Berounky je také množství krásných historických pamětihodností (např. hrad Karlštejn a mnoho dalších) a nádherná příroda.

DCIM100GOPRO
DCIM100GOPRO

Ohře – čtvrtá nejdelší česká řeka

Chcete-li lépe poznat oblast západních Čech, zkuste si letos udělat vodácký výlet na řece Ohři. Ta nabízí spoustu zajímavých tras, které jsou lemovány množstvím restaurací, hospod, stánků s občerstvením a samozřejmě kempů, kde můžete přenocovat. Pokud jedete na vodu poprvé v životě, doporučujeme úsek z Kynšperku nad Ohří do Karlových Varů, další úseky jsou pak zajímavé i pro ty, co preferují náročnější plavbu. Plavba po Ohři přináší kromě krásné přírody i mnoho zajímavých památek – např. hrad Loket nebo zámek Velichov a spoustu atraktivních míst, která můžete navštívit. Řeka je sjízdná od Tršnice až po Klášterec nad Ohří a asi nejatraktivnějším místem na trase jsou Karlovy Vary, kde určitě stojí za to udělat si zastávku a projít si historické centrum města.

Otava – na své si přijdou začátečníci i zkušení vodáci

Velmi oblíbenou řekou je Otava, jež přináší celou řadu možností, jak si užít výlet, dovolenou nebo prázdniny. Otavu si můžete sjet od Čeňkovy pily až po Písek, celkově je zde sjízdných až 113 km. Konkrétní trasu je třeba vybírat podle Vašich zkušeností – protřelí vodáci mají v oblibě úsek z Čeňkovy pily do Sušice, pro rodiny s dětmi a začátečníky je lepší zahájit plavbu až v Radešově. Stejně jako u ostatních řek, i v okolí Otavy je řada historických památek, mimo jiné např. hrad Zvíkov nebo hrad Rabí. Z velkých měst určitě stojí za návštěvu Písek, na trase řeky jsou také Sušice a Strakonice._putzer.cz_Vyrazte-na-vodu-s-pujcovnou-lodi-IMG_6503

Vltava – nejoblíbenější a nejdelší řeka v ČR

Největší česká řeka Vltava je zároveň také řekou nejoblíbenější – každoročně se na ni vydává nejvíce vodáků ze všech koutů naší země. Navíc jsou na ní úseky pro všechny, takže na své si přijdou začátečníci, rodiny s dětmi, školní skupiny, páry nebo ti, co jezdí na vodu desítky let.

Z památek, které se nacházejí v okolí Vltavy, doporučujeme především Český Krumlov, zříceninu hradu Dívčí kámen nebo hrad Rožmberk. V okolí řeky je také nádherná příroda a samozřejmě nechybí nezbytné restaurace, hospůdky, kempy a další zařízení. Vltava je vhodná jak na jednodenní, tak i na vícedenní výlety a pokud se pro ni rozhodnete, určitě nebudete zklamaní._putzer.cz_Vyrazte-na-vodu-s-pujcovnou-lodi-pujcovna-raftu-petr-putzer

Na vodu můžete vyrazit i bez vybavení – vše potřebné Vám poskytne půjčovna lodí

Možná si říkáte, že by Vás vodácký výlet lákat, ale nechce se Vám utrácet peníze za drahou loď, vesty, helmy, pádla a další vybavení. Nic takového ale není nutné – veškeré potřebné vybavení Vám ochotně poskytne půjčovna lodí Petr Putzer, která má svoje stanoviště na všech čtyřech výše zmíněných řekách. Na každé z nich má půjčovna svoje pobočky, kde si tak můžete za nízkou cenu zapůjčit loď (raft, kánoi nebo kajak), helmy, pádla, plovací vesty, házečky, barely nebo pumpy. Součástí nabídky této půjčovny jsou i další služby – např. doprava materiálu nebo akreditovaný instruktor, který se Vám po celou dobu plavby bude věnovat. Pro více informací navštivte webové stránky www.putzer.cz, kde se dozvíte bližší informace, kompletní ceníky a další podrobnosti, jež se vodáckých výletů týkají.

Nové články

Nepřehlédněte