Muzeum výroby dřevěných hraček pro děti

Muzeum výroby dřevěných hraček pro děti

Že se pro děti musí neustále vymýšlet program a zábava, je asi jasné. Kam s nimi vyrazit? Určitě stojí za to navštívit muzeum výroby dřevěných hraček pro děti, které se nachází v Albrechticích v Jizerských horách. Nejenže se budete moci podívat na to, jak hračky vznikají, ale dostanete také domů pár komponentů, které vám umožní vyrobit si vlastní hračku.

Víte, jak pro vaše dítě bude tato hračka důležitá? Bude to něco, co si zvládlo vyrobit samo a díky tomu si této vlastní hračky bude potom obzvláště cenit. Vidět na vlastní oči jak hračky vznikají, je zajímavé nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče. Výroba má více jak 100 letou tradici.

Při prohlídce tohoto muzea se seznámíte s celým výrobním procesem a trvat to bude přibližně hodinu, nebo něco málo přes hodinu. Po exkurzi můžete nějakou hračku zakoupit přímo v podnikové prodejně. Pokud patříte mezi zájemce o historii, je zde pro vás prohlídka válečné výroby hraček, které se vyráběli v letech 1939 – 1945. Zájemci o sport pak mohou navštívit expozici, která byla věnována Rudolfu Burkertovi, což byl první československý medailista, při zimních olympijských hrách. Pokud budete chtít toto muzeum navštívit, je lepší se předem objednat, protože zájem o prohlídku je opravdu velký.

V podnikové prodejně je možnost zakoupit si kromě hraček také sáček s různými dílky a svou hračku si pak v dílně vyrobit zdarma. Můžete také navštívit místní kavárnu, kde si máte možnost  vybrat ze široké škály teplých i studených nápojů. Dá se tady i připojit k Wi-Fi.

Prohlídka muzea je možná pouze s průvodcem. Exkurze probíhají ve všední dny a v sobotu, výjimečně pak také v neděli. Muzeum můžete navštívit i jako školní výprava či větší skupinka lidí. Exkurze je vhodná pro děti starší 4 let. Prostory, které si budete prohlížet, mají větší prašnost, proto nejsou vhodné pro ale rgiky.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *