Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Moravský kras zaujme a pobaví celou vaši rodinu. Víte, co vše zde najdete?

Moravský kras zaujme a pobaví celou vaši rodinu. Víte, co vše zde najdete?

PunkevniHledáte-li zajímavé místa v České republice, které stojí za návštěvu, nesmíte minout chráněnou krajinnou oblast Moravský kras. Nabídne vám ohromné krápníkové jeskyně, propast patřící k nejhlubším nejen u nás, ale i ve střední Evropě, plavbu jeskyní na loďce, svezení ekovláčkem, lanovkou, naučné stezky, skvělé jídlo i ubytování a mnohé další.

Jeskyně s nádechem tajemna

Vstoupíte-li do některé z jeskyní v Moravském krasu, uvědomíte si, jak obrovské a dokonalé krásy nám naše příroda nabízí. Dlouhé, klikaté cestičky, kterými projdete kupříkladu Punkevní jeskyní, vám poskytnou prohlídku dokonalých malých i velkých krápníků, prasklin, jejichž stálost a bezpečnost hlídají tenké sklíčka, dokonale nasvícených zákoutí, dna propasti Macochy a budete-li mít štěstí, zahlédnete i spící netopýry.

Vystoupejte na samý vrchol propasti Macochy

Macochu, největší propast u nás si zkrátka nesmíte nechat ujít. Pohled na její dno z nejvyššího můstku, který zde vniknul před více než 130 lety, vzbuzuje skutečně respekt. Na vrchol se dostanete buď po značených turistických trasách, nebo lanovkou.

Cyklisté zde mají zelenou

Ani na kolech se tady nebudete nudit. Ubytujete-li se v některém z penzionů Moravského krasu, můžete podniknout spoustu výletů do okolí. Jmenujme kupříkladu Josefovské údolí, kterým se dostanete ke Staré huti u Adamova, neboli Huti Františka. Prohlédnout si tady můžete zajímavé muzeum železářství, které pobaví nejen děti a mužské návštěvníky.

Naučné stezky plné poznání

Moravský kras má zájem o to, aby jej lidé poznávali a proto je zde zbudováno několik naučných stezek. Jde o již zmiňovanou naučnou stezku Josefovským údolím, naučnou stezku Macochu nebo naučnou stezku Cesta železa Moravským krasem.

Ubytujte se, prosím

macocha-headAby si návštěvníci mohli prohlédnout vše, co nabízí Moravský kras, nechybí tady ani příjemné a komfortní ubytování. Rezervujte si jej kupříkladu v penzionu Macocha na webové adrese http://www.penzion-macocha.cz/, nebo pensionu Karst na odkazu http://www.pensionkarst.cz/.

Moravský kras vás nadchne, ukáže vám spoustu zajímavostí a zalíbí se vám tak, že se zde jistě rádi vrátíte.

Nové články

Nepřehlédněte