Lázně, Výlety, Zlínsko

Luhačovice jsou plné nejen relaxace, ale také sportovních aktivit

By: SLO County Bicycle Coalition

Každý z nás zná Luhačovice jako lázeňské město. Ale v Luhačovicích se bude líbit i lidem, kteří si užívají aktivního způsobu života, protože Luhačovice a jejich okolí nabízí i pěkné okruhy pro cyklisty.

Velký lázeňský okruh

Tento okruh je dlouhý asi čtyřicet kilometrů. Na trase vás čeká rozdíl výšek tisíc metrů a vzhledem k tomu, že budete cestovat jak po zpevněných, tak i po nezpevněných trasách, půjde o poměrně náročnou trasu, která je určena spíše pro lidi, kteří už mají v pedálech nějaké kilometry.

Kudy trasa vede?

* Luhačovická přehrada – Nevšová – Petrůvka – Ještí – Biskupice – Řetechov – Starý Světlov – Pozlovice

Tento krásný okruh začíná u Luhačovické přehrady, kde na vás čeká hned první kopcem a krátký úsek po hlavní cestě, která vás dovede do lesa. Potom se po asfaltové stezce dostanete až nad Nevšovou. A jste na nejvyšším místě, odkud vás červené značky povedou do Petrůvky a dále zpátky na asfaltovou komunikaci. Budete pěkně sjíždět tentokrát po zelené barvě, ale tento příjemný sjezd opět vystřídá stoupání a to do Biskupic. Poté pojedete dále do Řetechova, kde se dostanete opět do lesa, díky čemuž si můžete užít pohled na zříceninu hradu Starého Světlova, kolem kterého budete projíždět. Pak už vystřídáte poslední barvu, kterou bude žlutá, což je barva, která vás dovede do Pozlovic, a jste zpátky u přehrady.

Co vás po cestě čeká a nemine?

By: Donald Judge

Samozřejmě, že jako většina stezek, je i tato zajímavá místy, kterými budete projíždět, protože i zde můžete najít něco, kde si aspoň na chvíli odpočinete od kola, ale zároveň něco zajímavého zažijete.

Vodní nádrž

Vodní nádrž je místo, kde vy budete začínat i končit. A je jedno, jestli se zde podíváte před zahájením vaší cyklistické výpravy anebo až po jejím dokončení. Pokud jste vášniví cyklisté a ani velký luhačovický okruh vás neunaví, můžete se ještě projíždět kolem přehrady, protože zde je udělána stezka nejen pro kola, ale také pro lidi, kteří se chtějí projít anebo kteří si chtějí vyzkoušet jízdu na bruslích. A pokud jste rybáři, tak se můžete pokusit o chycení si něco na večeři. Voda je zde čistá, ale pokud byste se rádi osvěžili, je lepší použít koupaliště, které je velmi bohatě vybaveno a leží v blízkosti této přehrady.

Ekopark

Velice zajímavým místem je také Ekopark, který je ve Starém Světlově. Zde najdete kouzla přírody, ale také zábavu v podobě dřevěných staveb.

Provodov – Malenisko

Toto místo je významným poutním místem, kde najdete kostel s kapličkou a pramen, který vyvěrá pod hlavním oltářem.

Pokud jste vášnivým cyklistou a chystáte se navštívit Luhačovice, tak se určitě vydejte na tento zajímavý Luhačovický okruh.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *