Hlavní město Praha, Praha, Ubytování

(Ne)jen prstem po mapě! TUZEMSKO láká

Jaro je již v plném proudu a nastává tak nejvyšší čas rozplánovat si letošní dovolenou. Většina ze zaměstnavatelů preferuje oboustrannou dohodu, aby si zaměstnanec nárok na volno vyčerpal v několika dílčích částech. Vyhovuje to všem. Trend trávit volno „postupně“ a na několika místech potvrzují travel specialisté i cestovní kanceláře.

Hlavní letní sezóna bývá rozdělena do tří pomyslných etap. Červen přeje turistice a cyklosportům, prázdniny jsou doménou pobytů u moře a v září se zase pozornost orientuje na návštěvy kulturních a architektonických památek, na chataření i houbaření.

Češi mají velké oči

Rekreanti mají jasno. Nároky na trávení volna, potažmo dovolené, se stále zvyšují a nejenže jsou zcela srovnatelné se západoevropskými zeměmi, ale často je ještě předčí. Český turista by chtěl bydlet v nejlepších hotelech, jíst v nejprestižnějších restauracích, navštívit nespočet pamětihodností, využít all inclusive plážový servis, stihnout nabízené fakultativní výlety a navrch všechny zážitky sdílet on-line se svými přáteli. Ne vždy je to reálné a všem zúčastněným skutečně přínosné. Ve snaze vyšperkovat svou dovolenou k dokonalosti, ale občas nestačí to HLAVNÍ – zastavit se a odpočinout si.

Napřed k moři, poté do Česka

Právě proto rok od roku roste obliba tuzemských pobytů. Dovolená v domovině blahosklonně dopřává dny plné pohody a relaxace. Doslova za pár kaček lze nalézt levné ubytování v Praze, které plně uspokojí turisty, jednotlivce, rodiny i skupiny, a proto je oprávněně považováno za multifunkční.

Praha, coby metropole, je TOP mezi turistickými cíli v České republice a patrně tomu nikdy nebude jinak. Karlův most, chrám sv. Víta, Vyšehrad nebo Petřín nikdy nepřestanou fascinovat a lákat davy.

Za málo peněz, hodně muziky

Mladými lidmi a studenty je preferováno ubytování v hostelu na Praze 10. Účelné a jednoduché pokoje, řešené buňkovým systémem, nabízí dostatečný komfort krátkodobým i dlouhodobým klientům, kteří dávají před opulentním stylem ubytování přednost praktičnosti a úspoře financí. Pobyt v hlavním městě nabízí daleko větší lákadla, za něž mladí volnomyšlenkáři utratí peníze raději a do paměti vtisknou zážitky, které se stanou nezapomenutelnými.

Odborníci na rekreologii postupně mění příručky dovolenkaření. Co dřív bývalo nedostupné, je dnes zcela běžné. Co dříve patřilo k vrcholu prestiže, má nyní jen okrajové příznivce. Největší devízou trávení volného času v 21. století je (ne)obyčejná SVOBODA.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *