Pondělí, 20 března, 2023

Nové články

Dovolená v Jižních Čechách

Dovolená v Jižních Čechách

Dovolená v Česku nemusí být rozhodně nudnou a nezajímavou dobou volna, která nemá čím zaujmout a zabavit. Naopak. Můžeme říci, že v posledních letech zažívá dovolená v Čechách pomyslnou renesanci. Tedy lidé raději tráví svůj volný čas v tuzemsku a poznávají tak často skrytá a neobjevená místa.

Tradičním cílem pro dovolenkáře, ale i turisty, cyklisty nebo romantické duše, jsou jižní Čechy. Nádherný kout naší země, kde najdeme jak pohoří a kopce, tak ale roviny a nížiny, které jsou vhodné ke sportům nebo zajímavým výletům. Najdeme zde ale i známá města, například České Budějovice, Písek, Strakonice, Jindřichův Hradec nebo Třeboň.

Velmi zajímavou oblastí je rozhodně Třeboňsko. Oblast, vyhlášená rybářstvím, zajímavou a poutavou historií, ale i místo pro turistiku a cyklistiku. Hotel Jindřichův Hradec může být tak dobrou volbou, protože právě v tomto městě naleznete nejen mnoho obchodů a služeb, ale také i zajímavé historické centrum.

Samotný Jindřichův Hradec se může pochlubit unikátní památkovou rezervací, která leží na břehu známého rybníku Vajgar. Nachází se zde zámek, krásné historické centrum a v okolí nádherná příroda a možnosti. Proto právě ubytování v hotel Jindřichův Hradec se může stát pomyslným centrálním bodem pro poznávání celého Třeboňska.

Třeboňsko je ale také místem oblíbeným pro vodáky, milovníky letního koupání a dokonce i v příhodném počasí pro zapálené běžkaře. Tento kout naší země je připraven nabídnout vám perfektní zábavu a možnosti v jakémkoliv ročním období. A kdo si chce odpočinout stylověji, nechybí ani služby typu wellness. Wellness Jindřichův Hradec je tak možností pro luxusní a plnohodnotný odpočinek.

V okolí najdete ale i mnoho známých rybníků. Rožmberk, Svět, Vajgar, Hejtman a mnohé další. S tím souvisí i tradice rybářství a Třeboňský kapr je tak opravdu vyhlášenou rybou, kterou bychom měli ochutnat i mimo vánoční svátky. Ať využijete hotel Jindřichův Hradec, penzion, kemp nebo se ubytujete jen ve volné přírodě, určitě si užijete tuto jedinečnou zachovalou krajinu, která okouzlila již tisíce lidí před vámi.

Nové články

Nepřehlédněte