Zbraslavice

Zbraslavice

Víte, jak vznikl název této obce?

Říká se, že kdysi dávno žil rytíř Zbraslav. Vybudoval si tam srub, a kolem srubu vznikala osada. V této osadě žili jeho potomci a poddaní. Osada si prošla požárem. Před rokem 1559 byl Zbraslavicím udělen městský znak, což bylo černé orlí křídlo v červeném poli. Tato poměrně malá obec leží ve Středočeském kraji mezi Kutnou Horou a Zručí nad Sázavou. Je to ideální chatová oblast. Co vše se ve Zbraslavicích nachází? Je tu rekreační a sportovní středisko U starého rybníka, kde se nachází lanové centrum, pořádají se tam tábory pro děti a mnoho dalšího. Můžete si tam s rodinou zahrát pink pong nebo se jít vykoupat do rybníka. Možností je tam opravdu spousta. Pokud si neplánujete tam pořídit chatku, nebo se tam dokonce nestěhovat, je tu možnost ubytování ve středisku, nebo se domluvit s některým chatařem, který svou chatu půjčuje.

Další místo, které ve Zbraslavicích určitě stojí za navštívení je letiště. Letiště se nachází kousek za sportovním areálem. V letišti se nachází Aeroclub. Můžete si tam posedět, ale také si můžete vyzkoušet let.

Kousek za rybníkem se nachází městečko. V městečku můžete najít restauraci Hubert kde výborně vaří, a hospodu u Datla. Dále také základní školu, golf a mnohem více. Přímo na náměstí je pošta, obchod se smíšeným zbožím, večerka, drogerie, ovoce a zelenina, pekárna, lékárná, zdravotní středisko a spoustu dalšího. Prostě by jste tu našli vše, co by jste potřebovali.

Ze Zbraslavic by se dalo podniknout spoustu výletů. Opravdu je tu spousta možností jak tohle klidné místo navštívit.Kdo by ale chtěl ve Zbraslavicích zůstat a hledat historické památky, našel by tu gotický farní kostel z roku 1220. Dále také Immaculatu, zámek, sochu sv. Jana Nepomůckého a židovský hřbitov.

I když Zbraslavice nejsou velice rozsáhlé, naleznete tam toho spoustu. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že Zbraslavice jsou úplně ideálním místem na trávení dovolených a prázdnin.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *