Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Letní dovolená v okolí Brna nabízí mnohem více, než byste čekali!

Je nejvyšší čas zajistit pro rodinku parádní místo pro strávení prázdninové dovolené. Pokud nemáte náladu na dlouhé cestování k moři, upřednostněte relaxaci v Jihomoravském kraji. Právě zde navštívíte metropoli Brno a pokocháte se neméně zajímavým okolím. Jako na dlani budete mít památky UNESCO, divy přírody, typickou brněnskou atmosféru i koupání v přehradě.

Jižní Morava je rájem všech turistů, kteří prahnou po atrakcích, které k prázdninám patří. Letní pobyty vás zavedou na hrady, zámky, k cenným historickým a přírodním šperkům. Dovolená v Brně upoutá poznávacím znamením města, hradem Špilberk s kasematy, ale i magickými chodbami Zelného trhu.

Co vidět?

Vaše kroky povedou ke katedrále sv. Petra a Pavla, kostelu sv. Jakuba, na hrad Špilberk, do Moravského zemského muzea a kostnice. Nesmíte minout vilu Tugendhat zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Moc pěkné chvilky strávíte s rodinkou v Denisových sadech, parku Lužánky a Wilsonově lese. Parné letní dny lze strávit na přehradě Prýgl, jedná se o gigantické vodní dílo nabízející nespočet druhů zábavy ve vodě i na suchu. S dětmi vyrazíte do ZOO a nedalekého Vyškově, kde sídlí DinoPark.

A hurá do Hustopečí!

Udělali byste velkou chyby, kdy vás nezlákalo ubytování v Hustopečích, které se nachází jen kousek od Brna. Najednou se ocitnete v ráji nekonečně dlouhých vinic, jež prozkoumáte pěšky či na kole. Na náměstí vás zaujme chrám sv. Václava a Anežky České, ale nejvíce vás upoutá Mandloňový ráj – největší mandloňový sad ve střední Evropě. Každoročně se zde konají slavnosti mandloní a vína. V horkých dnech se zchladíte v hustopečském aquaparku.

Pokud se chcete inspirovat letními pobyty, nejlepší ubytování najdete na Hotel.cz. Ihned se před vámi objeví pestrá nabídka noclehů, které vyhoví i nejnáročnějšímu výletníkovi.

Nové články

Nepřehlédněte