Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Jak už to tak bývá, čas neúprosně utíká kupředu. Než se otočíme, na dveře nám klepe léto. S létem ovšem přicházejí i prázdniny. V červenci a srpnu zůstanou zavřené školy i školky a řada rodičů přemýšlí nad tím, kde a jak strávit dovolenou s dětmi.

Řada z rodičů je přesvědčená o tom, že svůj volný čas stráví s dětmi na dovolené. Vždyť dovolená s dětmi je krásný odpočinek pro dospělé, a mnoho radosti a krásných zážitků pro děti. Je úplně jedno zda ji strávíme u moře, na horách či se vydáme poznat kouty a kraje České republiky. Otázky týkající se volna si klademe všichni stejné. Když už máme vybrané místo, kde chceme jet, přemýšlíme, jak tam pojedeme. A hned na to se vynoří další spousta otázek. Zvládneme to s dětmi? Co všechno potřebujeme? Jak zabavit děti při dlouhé cestě autem? Co když se budou v letadle bát? Někdy se i rozhodujeme koho vzít sebou. Jedno je však zcela jisté. Tím nejdůležitějším, nejen na cestách, je dobrá nálada.

Budete-li mluvit o plánované dovolené s dětmi s nadšením a s tím, že se na ni těšíme, určitě budou vaše pocity sdílené. V pohodové a uvolněné atmosféře vše proběhne lépe. A my se tak budeme domů vracet s krásnými zážitky.

Na dovolenou s dětmi je důležité se řádně připravit. Důležité je nenechávat vše náhodě. Už jenom samotné cestování bývá obvykle náročné, tím více cestujeme-li s dětmi. Na dovolenou je vhodné začít cestovat až s dítětem starším 2,5 měsíce. Průběh trasy by měl být přizpůsoben věku dítěte. Děti potřebují pravidelný rytmus, dostatek spánku a klid. Dětem mladším tří let neprospívají klimatické změny.

Ještě před odjezdem nepodceňte přípravu, je nutné mít dopředu vybranou destinaci, ubytování a dopravní prostředek. Ověřená by také měla být důvěryhodnost cestovní kanceláře, s kterou budete cestovat. Pro dovolenou s dětmi volte místo, kde jsou děti vítanými návštěvníky a nacházejí se tam pro ně i animační programy. Můžete dnes využít i služeb cestovních kanceláří zaměřených na poskytování služeb pro dovolenou s dětmi.

Ubytování je vhodné v apartmánu či pokojích, které mají vlastní kuchyňku a sociální zařízení. Při výběru se zaměřte i na to, zda se v ubytovacím komplexu nachází dětský bazén, hřiště. Zároveň si i zjistěte, zda je možné zapůjčit si dětskou stoličku či postýlku. Dítě musí mít rovněž cestovní doklad.

Pokud před sebou máme delší dovolenou, než jeden týden, měli bychom myslet na základní léky. Je úplně jedno jestli budeme v České republice či zahraničí, i tak se léky hodí mít sebou. Dítěti bychom vždy měli uzavřít cestovní pojištění. Vhodné je zkonzultovat delší cestu s pediatrem. Zvážit by se mělo očkování obzvláště v případech návštěvy exotických zemí.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *