Cestovní pojištění vás ochrání na vašich cestách

 

Cestování patří v současné době mezi nejoblíbenější náplně volného času lidí všech věkových kategorií. Je to pochopitelné. Návštěvou cizích zemí si člověk rozšiřuje svoje povědomí o tamějším životě, poznává doposud neznámé kraje, seznamuje se s historií i místní gastronomií. U cestování jste limitováni jen svojí fyzickou kondicí a dostupností finančních prostředků. Mnozí nadšení cestovatelé vám poví, jak snadné je jezdit po světě s vynaložením minima peněz. Na čem však šetřit rozhodně nemá cenu, je výhodné cestovní pojištění do zahraničí. Povíme si, proč tomu tak je.

Proč si sjednat cestovní pojištění?

Při seznamování se životem v blízkých i v těch vzdálených krajinách je dobré myslet na svoji budoucnost a vyvarovat se riskantního chování. Jenže i přes sebelepší opatrnost se občas nějaká ta nehoda může přihodit. Stačí stoupnout v moři na ježka nebo být okraden a na vaše bedra přibudou starosti. Zdravotní výlohy v zahraničí nebývají nejlevnější. Od toho existuje individuální cestovní pojištění, které vaše starosti bere na sebe a v případě potíží se o vás postará prostřednictvím asistenční služby, která funguje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Co nezapomenout zahrnout do smlouvy o pojištění

Základem cestovního pojištění do zahraničí je pojištění léčebných výloh v případě zranění. Toto bývá uvedeno v každé smlouvě o cestovním pojištění. Dále vybíráte z připravených balíčků nebo si indiviuálně nastavujete připojištění dle vašich potřeb. Pokud se během své zahraniční cesty aktivně věnujete nějakému letnímu nebo zimnímu sportu, je samozřejmostí, že se na něho také pojistíte. Berete s sebou svého mazlíčka? Pojistěte i jeho. Výhodné je pojistit si vůz pro případ jeho poruchy.

Občas se chybička vloudí a vaše dovolená nedopadne tak, jak jste očekávali – museli jste se z ní předčasně vrátit a nevyčerpali služby. Pak by možná stálo za úvahu se připojistit i na tuto možnost. Pojišťovny se snaží vyjít vstříc svým klientům a pojištění nastavovat maximálně s ohledem na jejich požadavky – například cestovní pojištění se slevou 20 % je určené pro rodiny s dětmi.
Booking.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *