Pátek, 22 září, 2023

Nové články

Opava

Opava

Krásná Opava, Opava má. Město ležící v Moravskoslezském kraji se opravdu krásné a je zde mnoho k vidění. Moravská atmosféra z něj doslova číší. Opava je statutárním městem. Blíže bychom ho našli v Opavské pahorkatině na řece Opavě. Většina území města leží ve Slezsku. Avšak jeho 4 části náležely k takzvaným moravským enklávám ve Slezsku. Jedná se o Kravařov, Suché Lazce, Vlaštovičky a Jaktař. Užijte si skvělou dovolenou nebo výlet v Opavě, kde se Vám zaručeně bude líbit. Využijte některé z mnoha nabídek ubytování a relaxujte tak v jednom z nejhezčích měst České republiky.

Expozice ORBIS PICTUS v Opavě
elka_cz / Foter

Město Opava pamatuje opravdu dlouholetou tradici. Nebo spíše osada na tomto místě. Byly zde totiž nalezeny ostatky lidí již ze starší doby kamenné. Ve 12. století pravděpodobně vznikla kupecká osada, která byla založena poblíž řeky Opavy, přesněji na obchodní cestě z Moravy do Polska. Cesta, která procházela městem, byla tehdy velice důležitou trasou. Říkalo se jí totiž Jantarová stezka. Jednalo se o stezku, která spojovala Jadran a Balt. Předtím byla osada, později se jmenující Opava, pouze místem, které nebylo uznáváno jako město. V roce 1224 však byla vyhotovena listina, která jasně pojednává o Opavě jako o městě.

Opava má svá významná místa a významné stavby. Je jich opravdu mnoho. Právě proto je Opava tak skvělým místem pro dovolenou. Navštívit tak můžete například barokní Blücherův palác. Nakoupit můžete v obchodním domě Breda, kde naleznete nespočetně mnoho obchodů a obchůdků, které Vám jistě přijdou vhod. Další opavskou pamětihodností je kostel sv. Vojtěcha, který je opravdu krásný. Dále určitě navštivte konkatedrálu Nanebevzetí Panny Marie, Minoritský klášter s kostelem sv. Ducha, městskou radnici s věží Hláska, barokní Sobkův palác nebo kostel sv. Hedviky.

Ve městě Opava je opravdu co poznávat. Nejen stavby, ale i různé umělecké styly můžete v Opavě pozorovat. Různé stavby jsou vystavěny v různých stylech. Těmi styly jsou například Baroko, Gotika nebo Renesance. Okusit můžete také několik staveb z moderní architektury. Tak je také vystavěn obchodní dům Breda – Weinstein. Mimo jiné je Opava rodným městem Petra Bezruče, velice známého slezského básníka.

Nové články

Nepřehlédněte