Moravskoslezský kraj

Krnov na kole

Krnov na kole

By: Public Information Office

Jsou lidé, kteří na dovolené hledají odpočinek a tak vybírají také varianty, kde si mohou lehnout u moře, rybníka a podobně. Ale pak jsou i takoví lidé, kteří chtějí mít aktivní dovolenou, hýbat se, něco nového vidět a pro ty je zde malá inspirace. Projeďte si Krnovem na kole.

Proč právě Krnov?

Krnov je historické městečko, které nabízí velkou spoustu kostelů, jako je kostel svatého Martina, kostel Narození Panny Marie s klášterem minoritů či kostel svatého Ducha, kde naleznete bývalý špitál, který se dnes využívá jako koncertní síň. Kromě kostelů zde naleznete i jiné historické památky, mezi kterými nesmí chybět krnovský zámek, švédská zeď či židovská synagoga.

Kam z Krnova pokračovat?

Z Krnova se můžete dát mnohými směry, záleží na tom, jak je kdo zdatný cyklista. Pokud jste velcí a vášniví cyklisti, tak se dokonce můžete podívat za hranice, protože Krnov leží nedaleko polských hranic. Avšak trasa, která není tak náročná a zvládne ji každý, je takové kolečko, které dohromady má asi třicet sedm kilometrů.

Krnov → Býkov (5km) → Lichnov (12 km) → Sosnová (17 km) → Brumovice (23 km) → Úvalno (27 km) → Krnov (37 km)

Samozřejmě, že můžete skončit, kde jen chcete a odtamtud jet zpátky vlakem anebo si naplánovat svou vlastní trasu.

Co po cestě uvidím?

Býkov – Po cestě z Krnova pojedete kolem sportovního letiště, kde si mimo jiné můžete vyzkoušet i tandemový seskok. Býkov má také své památky, mezi které patří více než sto padesát let stará kaplička či také stará hasičská zbrojnice. Mezi kulturní památky také patří kostel Panny Marie Karmelské. Kromě toho zde natrefíte na několik chráněných území, jako je přírodní rezervace Krasovský kostel, Pavlovický rybník, Liptaňský bludný balvan, Staré hliniště a spousty dalších.

Lichnov – Dále si můžete kromě kostela svatého Mikuláše, na hoře Kukačka také prohlédnout zbytek větrného mlýna.

Sosnová – se chlubí kostelem svaté Kateřiny.

Brumovice – Další památkou na vaší cestě může být kostel svatého Mikuláše, avšak za větší zmínku stojí dvacet dva metrů vysoká rozhledna Hanse Kudlicha, která má ve svém přízemí mauzoleum, ve kterém naleznete Hanse Kulicha, jak už název napovídá, což je muž, který se zasloužil o zrušení roboty. Dále pokračujte přes Cvilísnký kopec, kde můžete navštívit zříceninu hradu Cvilín. Kromě toho, na vás čeká ještě jedna, tentokrát dvacet šest metrů vysoká kamenná rozhledna.

Jak se zde dostat?

Zdatní cyklisté mohou do Krnova dojet na kole, ale ti co jsou odtud daleko, tak do Krnova mohou dojet vlakem, kde ve většině vlaků není problém s převozem kol. Či si jej mohou dát na auto, udělat si den nebo dva v Krnově a pak pokračovat vstříc dalšímu dobrodružství.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *