Středa, 31 května, 2023

Nové články

ZOO Lešná

Jestli přemýšlíte kam na výlet, nabízím vám skvělý tip. Nejnavštěvovanější turistické místo na Moravě je ZOO Lešná ve Zlíně.

Kdy do ZOO

Otvírací doba je v zoologické zahradě velmi úžasná. Návštěvníci sem mohou přijít od osmi hodin ráno do šesti hodin večer. Zámek Lešná má otevřené do pěti hodin a víkendu do šesti. Otevírá však až v deset hodin dopoledne.

Kolik za návštěvu zaplatíte

Chcete navštívit naši zoo, ale nevíte, kolik si máte připravit? Dospělý si připraví 130 Kč, děti 80 Kč, avšak pokud chcete, můžete si zde zakoupit také rodinné vstupné, které je pro čtyři členy 400 Kč a pro pět členů je to 480 Kč.

Do zámku Lešná je vstupné levnější. Dospělý zaplatí pouze 50 Kč a dítě jenom 30 Kč. Pokud je však dítě mladší 3 let vstupné do obou areálů má zdarma.

Občerstvení v areálu ZOO

Pokud zde plánujete návštěvu na celý den, budete se určitě chtít někde občerstvit. Areál zoologické zahrady vám nabízí mnoho restaurací a bufetů, kde se můžete občerstvit.

Restaurace Farma u Koaly se nachází v dolní části areálu u australského dětského koutku. Děti se zde vydovádí a rodiče se zatím v klidu mohou naobědvat. Nabídka jídla je zde velmi široká. V restauraci naleznete také Pizza Kivi, kde dělají výborné pizzy, které ocení právě vaše děti. Pizzerie je součásti restaurace.

Café bar Kookaburra, který se nachází také v blízkosti australského dětského koutku, vám nabídne širokou nabídku nejlahodnějších káv.

Kefa bar je součástí expozice Etiopie II, má venkovní částečně zastřešené posezení a nabízí vám mnoho lahodných nápojů a drobného občerstvení.

Zábava pro děti

Australský dětský koutek nabízí dětem všeho věku atrakce, jako jsou dřevěné hrady, skluzavky houpačky, mnoho průlezek. Děti zde naleznou také australskou vodní pumpu. Mohou si zkusit rýžovat zlato nebo se projet na poníkovi.

Lanové centrum Lanáček je vhodné pro děti od 3 do 12 let. Děti si zde zkusí něco málo z horolezectví.

Pokud potřebujete na delší dobu zabavit vaše děti, navštivte s nimi archeologické naleziště. Děti zde mohou objevovat dinosauří pozůstatky. Zabaví je to a naučí se mnoho nových věcí.

Po celém areálu je mnoho houpaček a prolézaček, které vaše ratolesti využijí naplno. Pokud přijedete ve správný termín, můžete také navštívit zábavné programy, které pořádají pracovníci zoologické zahrady.

Jízda vláčkem po celé ZOO

Projeďte se svými dětmi celý areál ve vláčku. Za pouhých 40 Kč na osobu můžete nasednout do vláčku, který vás proveze celým areálem, když budete chtít někde po cestě vystoupit, jednoduše vysednete a dál pokračujete pěšky.

Nestihly jste projít celý areál zoo?

Prožijte v ZOO Lešná více než jeden den. Hotel Salon Zlín vám nabízí možnost ubytování nedaleko zoologické zahrady. Možnost ubytování je také v restauraci a hotelu Lešná. Ceny jsou zde velmi přijatelné a můžete se vydat na zbytek prohlídky hned po ranní snídani.

Co v ZOO uvidíte

Mezi expozicemi naleznete Afriku, kde uvidíte slony africké, žirafy, zebry, nosorožce, vodušky, supi, mangusty.

V sekci Afrika uvidíte pandy černé, tygry ussurijské, asijské stepy nebo asijskou voliéru.

Austrálie vám ukáže stezku běžce emu nebo zde uvidíte, jak žijí psi novoguinejští, labutě černé, kazuáři přilboví a nebo flétnáci.

V expozici Amerika zase uvidíte nádhernou tropickou halu. Navštívíte vydry obrovské, lachtany hřivnaté, podíváte se na mravenečníky, nebo můžete vidět skutečnou Amazonii.

V okolí zámku uvidíte zátoku rejnoků, tučňáky, parníkovky, centrum Caudata nebo zámecké terárium.

A ještě mnohem víc uvidíte na vaší prohlídce areálem ZOO Lešná ve Zlíně.

 

Autorka: Stanislava Vaďurová – Sellus Rio

Nové články

Nepřehlédněte