Jižní Morava

Kempování, letní slunce, kam za zážitky na jihu Moravy?

Jižní Morava láká turisty už léta, díky své krásné přírodě, kulturním památkám nebo třeba folklorním akcím. Hrady a zámky jsou od nepamětí plné návštěvníků, kteří prahnout po troše historie. Krásné vinařské cyklostezky zase lákají na projížďku na kole při sluníčku. Kochání se krajinou a ty výhledy z kopců se dostanou i do těch nejchladnějších srdcí. Pokud jedete poprvé na jižní Moravu, jistě se nebudete nudit.

Hrady a zámky

Když přijíždíte na hrad Špilberk, vítá vás už z dálky mohutná pevnost na kopci plném zeleně. Ve 13. století byl založen jako zeměpanské sídlo, dnes slouží jako muzeum města Brna. Uvidíte zde nádherné historické nálezy nebo překrásná umělecká díla. Muzeum můžete navštívit v letní sezóně od 10 do 18 hodin.

Jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů je hrad Bítov, který láká své návštěvníky zábavnou nabídkou prohlídkových okruhů jako je prohlídka Zbrojnice, zámecká zahrada nebo mučírna. Návštěvní hodiny jsou od 9 do 18 hodin v letních měsících.

Za zmínku stojí také perla jihovýchodní Moravy. Zámek Milotice má francouzskou barokní zahradu, bažantnici, jízdárnu a konírnu. Je zde opravdu nádherná podívaná. Takže pokud nevíte, co s volným odpolednem na Moravě, navštivte zámek, kde je na co se dívat. Navštívit zámek můžete od 9 do 15 hodin.

Prožijte dovolenou naplno

Kempy na Moravě jsou překrásné a spousta jich je nedaleko krásných míst. Camping vranovská pláž je jeden z nejatraktivnějších kempů jižní Moravy. Nabízí možnost ubytování nejenom ve vlastních přívěsech nebo stanech, ale také v chatkách luxusních mobilheimech nebo v penzionech. Kemp má vlastní pláž s tobogány. Nechybí ani spousta zábavy na vodě či na pláži. Můžete zde navštívit letní kino či loutkové divadlo s vašimi dětmi, kde je vstup zadarmo. Je zde spousta restaurací, hospůdek, kde je zábava opravdu v plném proudu. Je zde také úschovna kol pro cyklisty nebo třeba vláček, který vás doveze ke státnímu zámku Vranov nad Dyjí. Pokud zde zůstanete i přes víkend, můžete se zúčastnit spousty akcí jako třeba závody Dračích lodí nebo Miss pláže.

Rodinný kemp Camp Alpa blízko dálnice D1 má vlastní hospůdku s domácí kuchyní. Je zde krásná terasa, gril, dětské hřiště s trampolínou, pískovištěm a další zábavou pro děti. Do kempu můžete i se svými domácími mazlíčky. Přespat můžete ve vlastních stanech, obytných vozech nebo třeba v zařízených chatkách za příznivé ceny.

Je zde více takových krásných kempů, které můžete navštívit, nabízí spoustu zábavy a komfort pro celou rodinu.

Pokud však toužíte po něčem víc romantickém, nabízí vám hotely na Moravě přesně to, co hledáte. Můžete vybírat z mnoha luxusních hotelů s vířivkami nebo wellness procedurami. Nebo něco více nostalgického jako třeba Bukovanský mlýn s rustikálním interiérem a krásným okolím. 

Pronajměte si chatu a užijte si krajiny

Chcete prožít dovolenou nedaleko lesa, odkud budete jezdit na kolech na výlety po kraji? Pronajměte si jednu z několika nabízených chat v kraji a užijte si svou dovolenou snů. Výběr je opravdu široký.

Toužíte po chatě jako z fotografie našich babiček, klidnou roubenku na kraji lesa nebo chalupu na kraji vesnice, kde se zastavil čas? Vše je zde možné. Trochu hledání po internetu nebo v katalozích a brzy najdete přesně to, co hledáte.

Přijeďte a přesvědčte se

Dovolená na jihu Moravy je nezapomenutelný zážitek. Dobré víno ve sklípků, výborné domácí klobásky nebo čerstvá zabijačka. Krásná kraji. Historie v podání hradů a zámků z dávných dob. Výstavy, muzea, koupání v přehradách. Ani vy ani vaše děti se nebudou nudit. Můžete z chaty nebo kempu vyrazit jen tak na cyklistický výlet a kochat se přírodou. Nebo se projít do lesa a nasbírat si houby, ze kterých si pak můžete uvařit výborné speciality. Morava vám přilne k srdci a budete se sem rádi vracet.

 

Autorka: Sellus Rio

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *